Performancing Metrics

افزایش ۱۴ درصدی سفر با قطار در سال ۹۷ | اتاق خبر
کد خبر: 429719
تاریخ انتشار: 24 تیر 1398 - 22:34
معاون مسافری راه آهن خبر داد؛
معاون مسافری شرکت راه آهن از افزایش ۱۴ درصدی سفر با قطار در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، میرحسن موسوی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست اداره کل خدمات ساختمانی و ایستگاهی راه آهن افزود: در مقایسه با سال ۹۵ سفرهای ریلی در سال ۹۶ بیش از ۶ درصد رشد داشته است.

معاون شرکت راه آهن با بیان اینکه درصددیم با برنامه ریزی مناسب سفرهای ریلی در کشور امسال افزایش یابد گفت: برای دستیابی به این هدف شرکت‌های حمل و نقل ریلی اختصاص بیش از ۱۳۰۰ دستگاه واگن مسافری را در دستور کار خود قرار داده اند.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های موجود از جمله ناوگان و نیروی انسانی متخصص، راه آهن جمهوری اسلامی ایران درصدد است برای دستیابی به سهم ۲۰ درصدی جابه جایی مسافر در کشور گام‌های اساسی بردارد.

معاون مسافری راه آهن یادآور شد: ارتقا کیفیت خدمات ایستگاهی و قطارهای مسافری از مهم‌ترین سیاست‌های راه آهن است تا مسافران بیشتری برای سفرهای خود از قطار استفاده کنند زیرا ایمنی، ارزان بودن و مصرف انرژی کمتر ویژگی مهم حمل و نقل ریلی است.

وی با بیان اینکه در دوره جدید، مدیرعامل راه آهن همواره بر ارتقا خدمات ایستگاهی تاکید دارند افزود: توسعه صنعت حمل و نقل ریلی به آبادانی و پیشرفت کشور کمک زیادی خواهد کرد و برای همین منظور توسعه حمل و نقل ریلی در بسیاری از کشورهای جهان در دستور کار جدی دولت‌ها قرار دارد، ضمن آنکه تولید و نوسازی ساختمان و تأسیسات و نگهداری از این سرمایه عظیم راه آهن نکته مهمی است که باید بر اساس سیاست‌های راه آهن مورد توجه جدی قرار گیرد.

موسوی بر توسعه ایستگاه‌های TOD مبتنی بر حمل و نقل عمومی در شهرهای ریل پایه تاکید کرد و گفت: توسعه حمل و نقل ریلی مبتنی بر حمل و نقل عمومی در تسهیل تردد مردم و مسافران در شهرها و حومه کلان شهرها بسیار تأثیرگذار است و با راه اندازی شرکت قطارهای حومه‌ای شاهد افزایش مسافران ریلی خواهیم بود.

مازیار یزدانی معاون فنی و زیربنایی شرکت راه‌آهن نیز در این مراسم گفت: کمک به ارتقا خدمات مسافری باعث استقبال مردم از سفرهای ریلی خواهد شد زیرا خدمات مسافری و ایستگاهی پیشانی صنعت حمل و نقل ریلی است و باید تلاش کنیم شرکت‌های حمل و نقل ریلی در زمینه ارتقا خدمات مسافری اقدامات مناسبی را برنامه ریزی کنند.

وی اظهار کرد: برنامه ریزی مناسب و ارتقا خدمات ایستگاهی تحولات بزرگی را در حوزه حمل و نقل ریلی به وجود می‌آورد و باعث دلگرمی و امید به آینده راه آهن در کشور خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید