Performancing Metrics

وعده هیات رئیسه اتاق به تسهیل صادرات | اتاق خبر
کد خبر: 430035
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
محمدحسين قاسمي نژادرائيني عضو سنديكاي توليد كنندگان موتورسيكلت و دوچرخه ايران در گفتگو با «اتاق نیوز»
محمدحسين قاسمي نژادرائيني عضو سنديكاي توليدكنندگان قطعات موتورسيكلت و دوچرخه  گفت: اگر اتاقی‌ها و در راس آنها هیات رئیسه به حرف‌هایی که پیش از انتخابات زده و به وعده‌هایی که گفته‌اند، عمل کنند، بخش اعظم مشکلات بنگاه‌ها حل می‌شود.

محمدحسين قاسمي نژادرائيني عضو سنديكاي توليدكنندگان مجموعه و قطعات موتورسيكلت و دوچرخه ايران با اشاره به شعارهای انتخاباتی هیات رئیسه اتاق، به «اتاق نیوز» گفت: اگر اتاقی‌ها و در راس آنها هیات رئیسه به حرف‌هایی که پیش از انتخابات زده و به وعده‌هایی که گفته‌اند، عمل کنند، بخش اعظم مشکلات بنگاه‌ها حل می‌شود.
وی با بیان اینکه وضع بنگاه های اقتصادی به درجه بحرانی و بدی رسیده است، افزود: هر کاری که در بنگاه‌ها جهت گریز از مشکلات انجام می‌شود به جایی نمی‌رسد. بنگاه‌ها در بدترین شرایط ممکن به سر می‌برند. به همین دلیل با افزایش هزینه‌ها، برخی از بخش‌های تولید راکد و بدون استفاده باقی مانده است. ریسک تولید در چنین شرایطی بسیار بالا است. چه در عرصه تولید و چه در خصوص تجارت موانعی که سد راه بخش خصوصی شده، زیاد است. از بین بردن این موانع به همت بیشتر اعضای اتاق و البته مساعدت دولت با پارلمان بخش خصوصی نیاز دارد. یعنی تلاش هیات رئیسه اعضای اتاق باید به گونه‌ای باشد که اعتماد کافی و انگیزه لازم در بخش خصوصی برای فعالیت، به وجود آید. اما اگر به مثابه 4 سال گذشته اتاق صرفا به برخی صحبت‌ها و حرف‌ها بسنده کند، مشکلی حل نمی‌شود.
عضو سنديكاي توليد كنندگان مجموعه و قطعات موتورسيكلت و دوچرخه ايران با ذکر وعده اتاق مبنی بر تسهیل صادرات، اظهار کرد: با توجه به افزایش نرخ دلار که مطالبه همیشگی صادرکنندگان بوده، تسهیل شرایط صادراتی پشتوانه رونق تولید و زمینه‌ساز افزایش درآمدهای ارزی است. مشکلات گمرکی و موانعی که در وزارت خانه‌ها پیش پای صادرات است باید از میان برداشته شود تا با دسترسی صادرکنندگان به مابه التفاوت نرخ دلار و ریال که سود جذابی است، به شرایط اقتصادی کشور کمک بخشد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید