Performancing Metrics

توقعاتمان را از اتاق بازرگانی پایین بیاوریم | اتاق خبر
کد خبر: 430059
تاریخ انتشار: 31 تیر 1398 - 16:42
صادق رحمت سميعي عضو جامعه ممیزی و بازرسی ایران در گفتگو با «اتاق نیوز»
صادق رحمت سميعي عضو جامعه ممیزی و بازرسی ایران در گفتگو با «اتاق نیوز» با تاکید بر اینکه باید توقعات خود را از اتاق بازرگانی به عنوان نهادی نیمه دولتی پایین بیاوریم، گفت: مهم‌ترین معضل و مشکل بخش خصوصی این است که از دولت و نهادهای بالادستی انتظار دارد.

صادق رحمت سميعي عضو جامعه ممیزی و بازرسی ایران در گفتگو با «اتاق نیوز» با تاکید بر اینکه باید توقعات خود را از اتاق بازرگانی به عنوان نهادی نیمه دولتی پایین بیاوریم، گفت: مهم‌ترین معضل و مشکل بخش خصوصی این است که از دولت و نهادهای بالادستی انتظار دارد. در حالی که در همین شرایط بد اقتصادی خیلی از فعالان اقتصادی فعالیت پربازدهی دارند و خیلی از بنگاه‌ها نیز سودآور هستند. اما چیزی که تقریبا در بین ما همه عادت شده، توقع و انتظار است.
وی با اشاره به اینکه مشکلات اساسی اقتصادی صرفا با چاره‌جویی اتاق بازرگانی حل نمی‌شود؛ خاطر نشان کرد: در شرایطی که همه چیز به هم ریخته و گره مشکلات اقتصادی که عمدتا به عوامل بیرونی وابسته است، با دست بخش خصوصی و حتی دولت هم حل نمی‌شود، انتظار برای تغییر شرایط از عوامل داخلی مثل اتاق و یا دولت بیهوده است. وظایف و مسئولیت‌های مشخصی برای اتاق و دولت تعریف شده. بخشی از مشکلات حاصل تنش‌های سیاسی است و با اقدامات دولت حل نمی‌شود.
عضو جامعه ممیزی و بازرسی ایران با بیان اینکه باید نگرش حاکم بر مدیریت بنگاه‌ها تغییر پیدا کند؛ ادامه داد: بخش زیادی از مشکلات تولید و صنعت با عملکرد درست خود بنگاه‌ها حل خواهد شد. یعنی خودمان با دست خودمان تغییرات را ایجاد کنیم. اما حالت انتظاری که در بنگاه‌ها برای تغییر شرایط موجود است، موجب می‌شود نه تنها مشکلات حل نشود، بلکه به تاخیر بیفتد و حل کردن آن سخت‌تر شود. از سویی ورود نهادها برای حل مشکلات گاهی مشکلات را بدتر می‌کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید