Performancing Metrics

اتاق برای حل معضل مالی تولید برنامه بدهد | اتاق خبر
کد خبر: 430062
تاریخ انتشار: 31 تیر 1398 - 16:46
حسن حسینقلی رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های صنایع و معادن سرب و روی در گفتگو با «اتاق نیوز» مطرح کرد
حسن حسینقلی رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: مهم‌ترین اولویت‌های اتاق بازرگانی و هیات رئیسه اتاق پرداخت به مسائلی است که در حال حاضر به نگرانی فعالان اقتصادی مبدل شده و کار آنها را مختل کرده است.

حسن حسینقلی رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های صنایع و معادن سرب و روی ایران در گفتگو با «اتاق نیوز» گفت: مهم‌ترین اولویت‌های اتاق بازرگانی و هیات رئیسه اتاق پرداخت به مسائلی است که در حال حاضر به نگرانی فعالان اقتصادی مبدل شده و کار آنها را مختل کرده است. از جمله این مشکلات را می‌توان در چند مورد به این ترتیب خلاصه کرد: 1. موانع بانکی و موانعی که بر سر راه صاردات وجود دارد. 2. سیاست‌های رانتی. 3. قیمت‌گذاری دستوری .4. افت تقاضا به دنبال کاهش قدرت خرید مردم.
وی با ذکر اینکه دولت باید در بودجه بندی شفافیت داشته باشد، ادامه داد: در بودجه‌بندی باید به نظرات بخش خصوصی و نمایندگان آن یعنی اتاق بازرگانی توجه شود. بخش خصوصی به دلیل خلق مقررات خلق الساعه و قوانینی که دست و بال تولید را می‌بنددد، دچار محدودیت‌های زیادی است. در تدوین این مقررات باید از نظرات بخش خصوصی استفاده کرد. یعنی هیچ قانونی در ارتباط با بخش خصوصی نباید بدون تکیه بر نظرات هیات رئیسه تدوین شود.
رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های صنایع و معادن سرب و روی ایران با بیان اینکه دخالت‌گذاری دولت در قیمت‌گذاری جز در مایحتاج مردم به صلاح بخش خصوصی نیست، ادامه داد: تولید زیربار هزینه‌هایی که در شرایط اقتصادی به بنگاه ها تحمیل شده، قدم خم کرده است. اتاق بازرگانی باید در حل معضل تامین مالی و کمبود سرمایه واحدهای تولیدی، به دولت برنامه ارائه بدهد و مسئولان نیز به نظرات بخش خصوصی در اجرا و تدوین قانون، تکیه کنند. هر چند ارزش پول ملی پایین آمده اما نرخ سود 18 درصد کماکان برای تولیدکنندگان بالاست. ارزش سرمایه بنگاه‌ها 3 برابر کاهش پیدا کرده است. یعنی اگر بنگاهی قصد دریافت تسهیلات بانکی داشته باشد، باید سه برابر همیشه تسهیلات دریافت کند که با سود 18 درصد به صرفه نیست.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید