Performancing Metrics

رایزنی با عربستان برای ورود سایر ایرلاین‌ها به پروازهای بازگشت حج | اتاق خبر
کد خبر: 430315
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1398 - 22:16
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از رایزنی با مقامات وزارت حج عربستان برای مشارکت سایر شرکت‌های هواپیمایی در پروازهای بازگشت حجاج خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، مقصود اسعدی سامانی درباره احتمال استفاده از هواپیماهای سایر شرکت‌های هواپیمایی داخلی یا خارجی برای پروازهای بازگشت و همکاری با هما در انتقال حجاج از جده و مدینه به فرودگاه‌های ایران، اظهار داشت: هنوز اطلاعات موثقی نداریم؛ اما درخواستی شده بود تا بتوانیم از ظرفیت سایر شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در پروازهای برگشت حجاج استفاده کنیم. ولی تا به حال عربستان جواب رسمی و قطعی به ما نداده است.

وی ادامه داد: اگر عربستانی‌ها با این درخواست ایران موافقت کنند، فشاری که در حال حاضر بر روی «هما» وجود دارد، کمتر می‌شود و می‌توانیم از ظرفیت‌ها و هواپیماهای شرکت‌های دیگر برای انتقال حجاج استفاده کنیم. همچنان در حال رایزنی هستیم و اگر این اتفاق بیفتد، هما از آن استقبال خواهد کرد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: علی رغم محدودیت‌هایی که عربستان برای ایران ایر در عملیات انتقال حجاج در تمتع امسال اعمال کرده است، اما با همکاری کلیه عوامل دخیل در عملیات حج شامل خدمات فرودگاهی، شرکت فرودگاه‌ها، گذرنامه، پلیس، گمرک و … یک اقدام جهادی انجام شد تا پروازهای حج به موقع انجام شود.

به گفته اسعدی سامانی، تا کنون پروازهای حج با کمترین تأخیر انجام شده است و حتی در برخی پروازهای شهرستان‌ها با دقایقی تعجیل هم مواجه بوده‌ایم و پرواز زودتر از موعد مقرر انجام شده است که یک رکورد جدید در انتقال حجاج به عربستان است و هما آن را رقم زده است.

قائم مقام هما: از همکاری سایر ایرلاین‌ها در انجام پروازهای برگشت حج استقبال می‌کنیم

کاپیتان حسن قاسمی، قائم مقام هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) نیز درباره پروازهای برگشت حجاج گفت: برنامه‌ریزی های لازم را در هما برای پروازهای بازگشت انجام داده‌ایم و فعلاً قرار است همه پروازهای بازگشت را هم مانند عملیات رفت، هما انجام دهد.

وی افزود: اگر با عربستان در خصوص پروازهای بازگشت بتوانیم توافق کنیم، حتماً هما از آن استقبال خواهد کرد. هر شرکتی که به این موضوع ورود کرده و به ما کمک برساند، ما از آن استقبال می‌کنیم.

معاون عملیات هوانوردی هما تصریح کرد: در حال حاضر سه شرکت هواپیمایی داخلی و یک شرکت ترکیه‌ای در انجام پروازهای بین المللی هما شامل مقاصد اروپایی و شرق آسیا با ایران ایر همکاری دارند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید