Performancing Metrics

مزایای تدریس خصوصی عربی | اتاق خبر
کد خبر: 432650
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1398 - 11:24
عربی از آن دسته از درس‌هایی است که دانش‌آموزان علاقه زیادی به آن ندارند. البته این مسئله بدین معنا نیست که درس عربی کاربردی ندارد بلکه زبان عربی بسیار گسترده است و در مقاطع تحصیلی بالاتر به شاخه‌های متعددی تقسیم‌ می‌شود و برای دانشجویان رشته انسانی از اهم

به گزارش اتاق خبر، منتهی نحوه آموزش غیراصولی و اشتباه این درس در مدارس موجب شده است که به درسی نامفهوم برای دانش‌آموزان تبدیل شود و نسبت به آن علاقه چندانی نداشته باشند. با وجود اینکه درس عربی یک درس عمومی است اما دانش‌آموزان حتی برای پشت سر گذاشتن این درس به کسب نمره قبولی آن نیاز دارند و در آزمون کنکور نیز باید بتوانند درصدی از سوالات عربی را به درستی پاسخ دهند تا نتیجه نامطلوبی در نتیجه آزمون کنکور آن‌ها نداشته باشد. بنابراین یادگیری اصولی این درس که به کسب نمره بالا در آن و تاثیر مثبت در نتیجه کنکور می‌انجامد حائز اهمیت است. اما در اکثر مدارس به ویژه مدارس دولتی خبری از آموزش اصولی درس عربی نیست بنابراین اگر بخواهید این درس را به صورت اصولی یاد بگیرید و آن را کاملا درک کنید به یک معلم خصوصی خوب نیاز دارید تا با تدریس خصوصی درس عربی از صفر تا صد آن را به صورت اصولی به شما بیاموزد. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا شما را با مزایای تدریس خصوصی عربی آشنا کنیم.

تدریس خصوصی عربی چه مزیت‌هایی دارد؟

· افزایش کیفیت یادگیری

طبیعتاً کیفیت یادگیری در کلاس‌های تدریس خصوصی عربی بیشتر از کلاس‌های گروهی است چراکه در کلاس‌های گروهی تعداد دانش‌آموزان بین 20 الی 30 نفر است از این‌رو بیشترین تمرکز معلم بر روی حفظ کنترل کلاس است نه آموزش اصولی اما در کلاس‌های خصوصی به این دلیل که از جمعیت بالا خبری نیست و تنها شما به همراه معلم خصوصی خود هستید، معلم خصوصی بیشتر تمرکز خود را بر روی آموزش اصولی و بیان صحیح مسائل و مباحث درس عربی به شما می‌گذارد.

· داشتن زمان کافی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که  کلاس‌های تدریس خصوصی عربی دارند برخوردار بودن از زمان کافی است. همانطور که می‌دانید جلساتی که در مدرسه برگذار می‌گردند از محدویت زمانی برخوردار هستند از این‌رو معلمین نمی‌توانند در کنار کنترل کلاس درس و آموزش، تمرینات و نمونه سوال‌های زیادی حل کنند و از همه مهم‌تر به سوالات و ایرادات تمامی دانش‌آموزان پاسخ دهند. اما در کلاس‌های تدریس خصوصی عربی، شما به عنوان دانش‌آموز مدت زمان کلاس را تعیین خواهید کرد و معلم خصوصی بدون اینکه نگران اتمام زمان باشد در کنار آموزش اصولی عربی تمامی تمرینات و مسائل این درس را برای شما حل می‌کند و هیچ یک از مشکلات و سوالات شما را بدون پاسخ نمی‌گذارد. از این‌رو می‌توانید به راحتی به سوالات عربی سر جلسه امتحان پاسخ دهید و در کنار کسب نمرات بالا در این درس، درصد بالایی از سوالات آن در آزمون کنکور را نیز پاسخ دهید.

· افزایش علاقه

مطمعناً تاکنون چنین تجربه‌ای داشته‌اید که پس از یادگیری و درک عمیق یک درس پیچیده و سنگین، به آن علاقه‌مند شده‌اید. درواقع بی‌علاقگی دانش‌آموزان به برخی از دروس از عدم فهم آن‌ها در آن دروس نشأت می‌گیرد بنابراین زمانی که تمامی ابهامات و سوالات آن‌ها نسبت به درسی که به آن هیچ علاقه‌ای نداشتند برطرف می‌شود و به راحتی می‌توانند تمامی تمرینات و سوالات مربوط به آن درس را حل کنند در دل آن‌ها بذر علاقه به آن درس ریشه می‌کند و به دلیل علاقه‌ای که در آن‌ها نسبت به آن درس شکل گرفته است هیچ‌گاه مفاهیم و مباحث آن را فراموش نخواهند کرد و سر جلسه امتحان بدون هیچ‌گونه نگرانی به آسانی به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد. درواقع این مسئله در رابطه با درس عربی که خیلی از دانش‌آموزان به آن بی‌علاقه هستند نیز وجود دارد. اما معلم خصوصی با آموزش اصولی این درس به دانش‌آموز موجب می‌شود که دانش‌آموز به درس عربی علاقه‌مند بشود و هیچ از نکات کلیدی در رابطه با این درس را به دست فراموشی نسپارد.

· یادگیری با سرعت بالا

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تدریس خصوصی عربی، افزایش سرعت یادگیری این درس است. همانطور که اشاره کردیم معلم خصوصی با محدودیت‌هایی که معلم‌های مدارس در سر کلاس‌های درس با آن‌ها سر و کار دارند، روبه‌رو نیست و هیچ‌گونه محدودیت زمانی برای آموزش اصولی عربی به دانش‌آموز ندارد و از آن‌جایی که در کلاس خصوصی تنها یک دانش‌آموز حضور دارد معلم خصوصی تمامی تمرکز خود را بر روی آن یک نفر می‌گذارد و همین مسئله موجب می‌شود که سرعت آموزش خصوصی عربی به دانش‌آموز به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا کند. علاوه‌بر این همانطور که اشاره کردیم معلم خصوصی هیچ تمرین و سوال حل نشده‌ای را باقی نمی‌گذارد و به تمامی پرسش‌ها و مشکلات شما رسیدگی می‌کند بنابراین حل تمرینات زیاد و رفع تمامی مشکلات شما سرعت یادگیری این درس را افزایش خواهد داد.

مجموعه سپاه دانش به عنوان یکی از بهترین و بزرگترین مراکز تدریس خصوصی، بهترین و مجرب‌ترین معلمین خصوصی را در زمینه تدریس خصوصی عربی در اختیار شما قرار می‌دهد اما لازم است اشاره کنیم که حیطه کاری این مرکز تنها به معرفی معلمین خصوصی در زمینه تدریس خصوصی درس عربی محدود نمی‌شود بلکه سپاه دانش متخصص‌ترین معلمین خصوصی با سابقه کار طولانی را در زمینه تدریس خصوصی دروس عمومی، دروس خصوصی، کنکور، آیلتس، تافل و ریاضیات در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین می‌توانید از طریق آدرس www.sepahedanesh.com به وب سایت سپاه دانش مراجعه کنید و بهترین معلمین خصوصی را در زمینه مدنظر خود پیدا کنید تا موفق به کسب نمرات بالا و رتبه عالی در آزمون کنکور شوید.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید