Performancing Metrics

عوامل موثر برای داشتن لبخند هالیوودی | اتاق خبر
کد خبر: 433153
تاریخ انتشار: 7 مهر 1398 - 11:55
کاربرد دندانپزشکی ترمیمی در اصلاح طرح لبخند
عوامل موثر برای داشتن لبخندی زیبا و هالیوودی به طور کلی به دو دسته تقسیم میشوند.

به گزارش اتاق خبر، عوامل موثر برای داشتن لبخندی زیبا و هالیوودی به طور کلی به دو دسته تقسیم میشوند.

  •  عوامل پزشکی

در برخی موارد با توجه به میزان و نوع انحرافات دندانی و فک  فرد برای داشتن لبخندی هالیوودی نیاز به درمان های پزشکی در دندان و فک ها دارند که به دو روش ارتودنسی و ایمپلنت می توانند به چنین لبخندی دست یابند که گاهی بنا به صلاحدید بهترین دندانپزشک زیبایی از هر دو روش استفاده می شود. البته هر روش در ادامه به صورت مجزا تفسیر می شود.

  • پرهیز های رفتاری و غذایی

در برخی موارد مراجعه کنندگان زیبایی لبخند و فک را دارند اما برای رسیدن به لبخندی جداب و هالیوودی بعضی از رفتارهای نادرست خود را ترک کنند . 

  •  سیگار کشیدن را ترک نمایید.
  •  استفاده از رژ گونه را کنار بگذارید.
  •  افراط در مصرف چای و نوشیدنی های الکلی مضر می باشد.
  •  هر ساله به دندانپزشک مراجعه نمایید. 
  •  به صورت منظم از مسواک و نخ دندان استفاده کنید.

علم پزشکی به داشتن لبخند هالیوودی کمک شایانی می کند روش هایی مانند: ارتودنسی، ایمپلنت، باندینگ دندان، روکش دندان، کاشت دندان و تغییر رنگ دندان می باشد.که در بین این 5 حالت صورت بیضی شکل بهترین و زیباترین فرم می باشد و پزشک بر روی این نوع فرم صورت به راحتی می توانند دندان ها و فک را اصلاح نماید

 

بلیچینگ از جمله خدمات دندانپزشکی زیبایی

یکی دیگر از خدماتی که در دندانپزشکی زیبایی ارائه می شود را می توان بلیچینگ دانست که منظور از آن سفید کردن دندان ها می باشد. بی شک سفید بودن دندان ها سبب زیبایی بی نظیری خواهد شد و به همین دلیل میزان تقاضا برای آن بسیار بالاست. همچنین بلیچینگ می تواند تمامی لکه های دندان هایتان را نیز برطرف نموده و دندان هایی شفاف و صاف برایتان به ارمغان آورد. دلایل تغییر رنگ دندان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که برخی از این دلایل ممکن است ارثی و برخی از آنها بر اثر استفاده از دخانیات، سیگار و چای خواهد بود. بهترین عمل بلیچینگ زمانی صورت می پذیرد که دندانپزشک یک قالب از دندان های شما تهیه کرده و آزمایش های خود را بر روی آن انجام دهد. پس از آن پزشک پی خواهد برد که چه مقدار ماده سفید کننده برای دندان ها مورد نیاز خواهد بود. بلیچینگ را می توانید در خانه نیز انجام دهید که انجام این عمل در خانه حدود 2 الی 4 هفته زمان بر خواهد بود. جهت سپردن این کار به دندانپزشک نیز باید چند به به مطب مراجعه نمایید که تعداد جلسات بستگی به میزان تغییر رنگ دندان هایتان خواهد داشت.

درمان هم زمان ارتودنسی و ایمپلنت

گاهی شرایط به گونه ای رقم می خورد که به تشخیص دندانپزشک خوب در تهران ابتدا درمان کاشت دندان ضروری تر باشد . زمانی که زیبایی مد نظر باشد، معمولاً در ابتدا ایمپلنت دندان ها انجام می گیرد. پس از این که ایمپلنت انجام شد باید زمان کافی برای جوش خوردن پیچ تیتانیومی با استخوان فک ایجاد شود. بعد از جوش خوردن ایمپلنت، می توان درمان ارتودنسی را آغاز کرد. از آن جایی که ایمپلنت ها حرکت نمی کنند، می توان از ان ها در درمان ارتودنسی بهترین بهره را برد.

 

زمانبندی مناسب درمان ارتودنسی و ایمپلنت

این موضوع اهمیت ویژه ای دارد. اگر زمان بندی جراح و متخصص برای انجام ایمپلنت و ارتودنسی دقیق و اجرایی نباشد، بیمار در هر دو مورد شکست خواهد خورد. ارتودنسی و ایمپلنت دندان در جوانانی که هنوز رشد فکی کاملی ندارند، ممکن است نتایج متفاوتی را ایجاد کند. دندان های کاشته شده و ارتودنسی شده، با رشد مداوم فک، جابجا می شوند و در نهایت، ممکن است در جایگاه مناسب خود نباشند. در این مورد، ارتودنتیست و جراح می توانند بهترین راه حل را ارائه دهد.

ایمپلنت در زیبایی دهان

ایمپلنت دندان  یکی از مهمترین روش ها در زیبایی دهان است که باعث می شود ظاهر دهان و دندان به طرز چشمگیری تغییر پیدا کند. با توجه به حساسیت زیبایی دندان های جلویی  و جنس ایمپلنت های مورد استفاده متقاوت وهزینه کاشت دندانی  بیشتر می باشد.  در این روش ایمپلنت به صورت یک پایه در درون استخوان فک گذاشته می شود و پس از گذشت چند هفته که استخوان اطراف فک با پایه های ایمپلنت تطبیق پیدا نمود، آنگاه دندان با پیچ و مهره هایی بر روی این پایه های ایمپلنت نصب می شوند. این روش کاشت تاثیر بسیار زیادی در زیبایی افرادی دارد که به دلایل گوناگون دندان های خود را از دست داده اند و همین امر باعث می شود که دندان های آنها دوباره مانند قبل زیبا  شوند. ایمپلنت معمولا هزینه بالایی دارد اما روشی دائم برای کاشت دندان است.

از آن جایی که دستگاه لیزر، بسیار گران قیمت است و هزینه نگهداری بالایی دارد و مواد مصرفی آن نیز گران است، کاشت دندان با لیزر  هزینه بیشتری نسبت به کاشت دندان به روش معمولی دارد که هزینه آن را منطقی تر می کند. اما اگر بیمار مزایای کاشت دندان با لیزر را که در بالا به آن اشاره گردید در نظر بگیرد، هزینه لیزر چندان هم بالا نخواهد بود.معمولا هزینه کاشت دندان با لیزر 20 تا 30 درصد بالاتر از  کاشت دندان با روش معمولی خواهد بود.مزیت مهم دیگر این که بیمار بعد از  کاشت دندان درد بسیار کمتری خواهد داشت.

کاشت ایمپلنت

  • استفاده از بریج

استفاده از دندان مصنوعی (برای چند دندان یا برای همه دندان‌ها)

  • استفاده از بریج رزینی

از بین روش‌های بالا، کاشت ایمپلنت برای تک تک دندان‌ها از نظر حفظ سلامت دهان و دندان، بهترین گزینه جهت جایگزینی دندان از دست رفته است. چرا که ایمپلنت از نظر ساختاری شبیه‌ترین حالت به دندان‌های طبیعی را دارد. ایمپلنت همانند دندان طبیعی دارای یک قسمت ریشه است که در استخوان فک کاشته می‌شود تا امکان قرار دادن تاج دندان فراهم آید. اگرچه کاشت ایمپلنت به جای همه دندان‌ها به علت هزینه بالا از عهده هر کسی بر نمی‌آید اما کاشت ایمپلنت در مواردی که فرد یک یا چند دندان از دست رفته دارد، بهترین گزینه جایگزینی است.

بهترین روش کاشت دندان 


از دست دادن یک یا چند دندان نه تنها می‌تواند روی ظاهر فرد اثر بگذارد بلکه بر سلامت مابقی دندان‌ها نیز اثر گذار است. از دست دادن دندان‌های جلویی می‌تواند تکلم را تحت تاثیر قرار دهد و در بعضی افراد باعث کاهش اعتماد به نفس شود. همچنین از دست دادن دندان‌های عقبی نیز می‌تواند بر جویدن غذا اثر بگذارد. از همه مهمتر به علت خالی شدن جای دندان، سایر دندان‌ها شروع به حرکت کرده و این امر به مرور زمان می‌تواند باعث تغییر نظم و آرایش دندان‌ها شود. صرف نظر از علت از دست دادن دندان، روش‌های مختلفی جهت کاشت دندان و جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته وجود دارد. این روش‌ها از نظر میزان ماندگاری، هزینه و روش اجرا متفاوتند. 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید