Performancing Metrics

بخش فراساحل فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی امسال تکمیل می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 435116
تاریخ انتشار: 22 آبان 1398 - 22:00
یک مقام مسوول:
‌مدیر بخش فراساحل فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی از تکمیل فرآیند توسعه بخش فراساحل این فازها تا زمستان خبرداد .

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، عبدالله مهرابی در جریان عملیات نصب سکوی فاز ۲۳ پارس جنوبی اظهار کرد: پس از تکمیل روند نصب عرشه ۲۳ توسط شناور HL-۵۰۰۰، عملیات نصب اتصالات و راه‌اندازی این سکو آغاز می‌شود.

‌وی با اشاره به اینکه به‌زودی سکوی اقماری ۲۴B در دریا نصب می‌شود، افزود: در صورت پایداری آب و هوا، این سکو که همزمان با سکوی اصلی ٢٣ بارگیری و به دریا منتقل شده است، در موقعیت مستقر و آخرین عرشه فازهای ۲۲ تا ۲۴ نیز در میدان پارس جنوبی نصب می‌شود.

‌مدیر بخش فراساحل فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای نصب این دو سکو در روزهای گذشته تحت تاثیر وضع دریا قرار داشته، تصریح کرد: طبق برنامه، مقرر شد این دو سکو با فاصله اندکی از هم در موقعیت مخزن نصب شوند که با اطمینان از شرایط جوی، عملیات نصب سکوی ۲۳ روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۱ آبان) به پایان رسید.

مهرابی با اشاره به اینکه مرحله نخست فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی شامل سکوهای ٢٢ و ٢٤A از پارسال در حال بهره‌برداری است، اظهار کرد: دو سکوی جدید، به فاز دوم این طرح مربوط است که در مجموع با ظرفیت تولید روزانه ۲۸ میلیون مترمکعب گاز عملیاتی می‌شوند.

وی تصریح کرد: پس از پایان مراحل نصب و راه‌اندازی دو سکوی باقی‌مانده طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی، پرونده توسعه بخش‌های فراساحل این فازها بسته می‌شود.

مدیر بخش فراساحل فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با اشاره به اینکه سازه‌ها و تاسیسات دریایی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی، شامل ۴ سکو مجموعا با ٣٨ حلقه چاه، دو رشته خط لوله ۳۲ اینچ و خطوط لوله میانی جمعاً به طول تقریبی ۲۳۰ کیلومتر است، گفت: افزون بر پیشبرد برنامه نصب و راه‌اندازی سکوهای باقی‌مانده، در حال حاضر حفاری چاه‌ها در موقعیت ۴ سکو و همه خطوط لوله دریایی این طرح به‌طور کامل تکمیل شده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید