Performancing Metrics

بورس رشد کرد | اتاق خبر
کد خبر: 435568
تاریخ انتشار: 4 آذر 1398 - 23:30
امروز بورس اوراق بهادار تهران همچون روز گذشته به روند افزایشی خود ادامه داد و به رقم ۳۰۸ هزار واحد رسید و ارزش بازار نیز افزایش یافت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز (دوشنبه) شاخص بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۲۷۰۰ واحد رشد کرد و به رقم ۳۰۸ هزار و ۴۷۷ واحد رسید. همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن نسبت به روز گذشته بیش از ۲۰۰۰ واحد افزایش یافت و به رقم ۹۱ هزار و ۴۶۹ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران امروز بیش از یک میلیون و ۱۲۵ هزار میلیارد تومان ثبت شد که نسبت به روز گذشته بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش را نشان می‌دهد.

همچنین امروز معامله‌گران بورس ۲۹۸۹ میلیون سهم معامله کردند.

امروز شرکت خدمات انفورماتیک بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص بورس گذاشت و پس از آن ایران‌خودرو و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شاخص بورس را بالا بردند. اما شرکت پالایش نفت بندرعباس بالاترین تاثیر منفی را در شاخص بورس داشت.

همچنین نمادهای پربیننده در بورس اوراق بهادار تهران شامل بانک تجارت، بانک ملت، ماشین‌سازی اراک، سایپا، بانک اقتصاد نوین، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت پالایش نفت اصفهان شد.

در فرابورس نیز برخلاف روز گذشته که شاخص کاهشی بود، امروز شاخص ۵۲ واحد افزایش را تجربه کرد و به ۳۹۹۹ واحد رسید. همچنین امروز در فرابورس ۱۹۰ هزار و ۸۱۱ معامله انجام شد.

در این میان شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان بیشترین اثر مثبت را در بالارفتن شاخص فرابورس داشت و پس از آن پتروشیمی مارون و صنایع ماشین‌های اداری ایران شاخص فرابورس را بالا بردند. اما شرکت پتروشیمی زاگرس بیشترین تاثیر منفی را در فرابورس گذاشت.

بیشترین نمادهای پربیننده در فرابورس نیز شامل گروه صنایع کاغذ پارس، شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید