Performancing Metrics

راستی آزمایی واریز یارانه حمایت معیشتی | اتاق خبر
کد خبر: 435698
تاریخ انتشار: 7 آذر 1398 - 19:52
در حضور اصحاب رسانه صورت گرفت؛
نشست راستی آزمایی پرداخت یارانه حمایتی معیشتی با حضور اصحاب رسانه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز پنجشنبه ۷ آذر ماه با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه، نشست راستی آزمایی پرداخت یارانه حمایت معیشتی به حدود ۱۸ میلیون خانوار را برگزار کرد.

در این نشست شماره  رکوردهایی به صورت تصادفی از سوی اصحاب رسانه اعلام شد و طی تماس با این خانوارها مشخص شد یارانه معیشتی به حساب آنها واریز شده است.

یک سرپرست خانوار با بعد خانوار ۴ نفره تایید کرد که ۱۷۲ هزار تومان را دریافت کرده است.

همچنین سرپرست خانوار دیگری که یک نفر بود ۵۵ هزار تومان دریافت کرده بود.

خانوار یک نفره دیگری نیز در استان خراسان رضوی تایید کرد ۵۵ هزار تومان به حساب وی واریز شده است.

در استان آذربایجان غربی و کرمان نیز دو خانوار ۴ نفره دریافت مبلغ ۱۷۲ هزار تومان را تایید کردند.

همچنین در استان اصفهان، سرپرست خانوار ۴ نفره ای ضمن تایید دریافت حمایت معیشتی اعلام کرد ملک شخصی و خودرو ندارد.

در این نشست حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی با اشاره به آخرین آمار معترضان به دریافت حمایت معیشتی گفت: تا امروز پنجشنبه هفتم آذر ماه در مجموع ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار به عدم دریافت یارانه معیشتی اعتراض کردند که حدود ۱۱ درصد از این افراد یا سرپرست خانوار نبودند یا درخواست آنها تکراری بوده است.

میرزایی با تاکید بر اینکه فرصت ثبت اعتراض به مدت ۱۰ روز اعلام شده است، گفت: البته طبق اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعلا محدودیت زمانی برای ثبت اعتراض در نظر گرفته نمی شود.

وی ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بنا به تقسیم کاری که در قالب طرح حمایت معیشتی در نظر گرفته شده است وظیفه شناسایی مشمولان این طرح را بر عهده دارد و متناسب با شاخص های مختلف در آزمون وسع در پایگاه اطلاع رفاه ایرانیان، سرپرستان خانوار اولویت بندی می شوند و از کمترین وسع مالی به ترتیب اولویت بندی شدند و در سه مرحله طی روزهای ۲۷ و ۲۹ آبان ماه و همچنین دوم آذر ماه یارانه حمایت معیشتی را دریافت کردند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید