Performancing Metrics

اختلال در روند واردات موبایل | اتاق خبر
کد خبر: 435988
تاریخ انتشار: 26 آذر 1398 - 11:17
رییس انجمن واردکنندگان موبایل مطرح کرد
رییس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت: اگر موانع پیش روی واردکنندگان در تامین نیاز بازار موبایل برطرف نشود، بازار موبایل شب عید دچار اختلال خواهد شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حسین غروی رام ضمن ابراز نگرانی از آینده بازار موبایل کشور اظهار کرد: در حال حاضر شرکت‌های واردکننده که تعدادشان به ۱۸۶ شرکت رسیده با مشکلات عدیده‌ای در زمینه تخصیص ارز و ثبت سفارش مواجه هستند. در حالی که پیش‌تر اعلام کرده بودیم مصرف کشور به صورت ماهانه چیزی حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه است و برای تامین آن ماهانه به ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیون دلار ارز نیازمندیم، اما طی روزهای اخیر نه تنها شاهد تامین این نیاز نبوده‌ایم، بلکه با کندی رسیدگی به درخواست‌های ثبت سفارش‌ و صف‌های طولانی نوبت رسیدگی به پروندهای واردات موبایل مواجه شده‌ایم.

رییس هیات مدیره انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت و لوازم جانبی  متذکر شد: درصورتی که روند ثبت سفارش‌های موبایل و تخصیص ارز بخواهد به همین ترتیب با اختلال و کندی پیش رود، به احتمال زیاد با بازار متلاطمی در شب عید مواجه خواهیم بود و برای جلوگیری از این بحران لازم است همین حالا به فکر باشیم و موانع را برطرف کنیم.

غروی رام افزود: حالا که روند عرضه و تقاضا در بازار به ثبات رسیده، باید تدبیری اندیشده شود که تامین کالا به همین میزان فعلی صورت گیرد تا بازار موبایل متعادل بماند. در غیر این صورت در ۳ ماهه‌ی پایانی سال با کمبود موبایل در بازار مواجه خواهیم شد و در پی آن شاهد موج گرانی این کالای اساسی و ایجاد نارضایتی در جامعه خواهیم بود.

رییس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اظهار کرد: واردکنندگان موبایل پس از اجرای طرح رجیستری تمام تلاش خود را در جهت تامین بازار و ثبات قیمت‌ها کرده‌اند که گواه آن هم مشاهده‌ی قیمت‌هایی حتی پایین‌تر از قیمت منطقه خاورمیانه است. لازم به توضیح است کنترل قیمت‌ها طی هفته‌های اخیر در حالی صورت گرفته است که با نوسان قیمت ارز و افزایش چشمگیر آن مواجه بوده‌ایم. اما با این حال واردکنندگان با وجود زیان‌دهی، قیمت‌ها را کنترل کرده‌اند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید