Performancing Metrics

جریمه ۸۶ میلیون دلاری فولکس واگن در استرالیا | اتاق خبر
کد خبر: 436143
تاریخ انتشار: 29 آذر 1398 - 19:22
نهاد نظارتی استرالیا فولکس واگن را به علت تقلب و دستکاری در میزان انتشار گازهای آلاینده توسط خودروهای دیزلی ۸۶ میلیون دلار جریمه کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، فولکس واگن که یکی از بزرگترین شرکت‌های خودروسازی در جهان به شمار می رود و سهم قابل توجهی در بازارهای اروپا و جهان را به خود اختصاص داده است، در چند سال اخیر به علت رسوایی خودروهای دیزلی موسوم به دیزل‌گیت، به شدت تحت فشارهای متعددی از سوی دولت‌های مختلف به خصوص آمریکای شمالی و اروپا قرار گرفته است.

حالا بر اساس تازه ترین اخبار منتشرشده در رویترز، استرالیا نیز از رسوایی فولکس واگن به عنوان خطر و تهدیدی بزرگ برای محیط زیست این کشور یاد کرده و آن را به جرم تقلب و دستکاری در موتور خودروهای دیزلی و انتشار گازهای آلاینده به محیط زیست متهم و این خودروساز بزرگ آلمانی را به پرداخت ۸۶ میلیون دلار جریمه وادار کرده است.

این در حالی است که این شرکت بزرگ در حد فاصل سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ میلادی بالغ بر ۵۷ هزار دستگاه خودرو وارد بازار استرالیا کرده است.

در سال ۲۰۱۵ میلادی رسوایی پرونده خودروهای آلاینده فولکس واگن آلمان برای نخستین بار در ایالات متحده آمریکا افشا شد، چراکه پس از آزمایش های صورت گرفته مشخص شد نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی موتور خودروهای دیزلی این شرکت دستکاری شده بود.

فولکس واگن پس از اعتراف به تقلب به پرداخت میلیاردها دلار جریمه محکوم شد و هنوز هم مشکلات حقوقی در بسیاری از کشورهای جهان مواجه و به ایجاد آلودگی در محیط زیست متهم است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید