Performancing Metrics

تامین یک دلار از هر سه دلار درآمد کشور توسط معدن و صنایع معدنی | اتاق خبر
کد خبر: 436614
تاریخ انتشار: 10 دی 1398 - 22:06
رئیس هیأت عامل ایمیدرو اعلام کرد؛
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه از هر سه دلار ارز کشور، یک دلار از این حوزه تامین می‌شود، گفت: چنین پدیده‌ای در قالب همکاری بدنه حاکمیتی، شرکت‌ها و بانک مرکزی ایجاد شده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، خداداد غریب پور با بیان اینکه امسال ۵۸۰ میلیون دلار طرح در گل گهر راه اندازی شده و این مجموعه ۲.۵ میلیارد دلار طرح در دست اجرا یا راه اندازی دارد، اظهار داشت: فولاد مبارکه تختال‌های API را با صرفه جویی سالانه ۳۰۰ میلیون یورویی راه اندازی کرده، عملکرد ملی مس در ۶ ماه به اندازه ۱۲ ماه سال قبل بوده، فولاد خوزستان به بالاترین صادرات رسیده، منطقه ویژه خلیج فارس نقش ارزنده ای در توسعه صادرات و ارزآوری ایفا می‌کند و همچنین آلومینای جاجرم (بنابر گزارش سازمان مدیریت صنعتی) سریع‌ترین رشد را در بین ۵۰۰ شرکت به دست آورده است.

مبارکه، بزرگ ترینِ بازار می‌شود

رئیس هیأت عامل ایمیدرو ادامه داد: فولاد مبارکه به زودی با رسیدن به سرمایه ۲۱ هزار میلیارد تومانی از بزرگ‌ترین هلدینگ بازار بورس (پتروشیمی خلیج فارس) سبقت می‌گیرد. همچنین پس از آن شرکت مس، چادرملو و گل گهر هم افزایش سرمایه خواهند داشت.

۱.۵ میلیارد دلار طرح آماده راه اندازی

وی با بیان رشد ۱۵ درصدی صادرات معدن و صنایع معدنی در هشت ماه امسال و بیش از ۵ درصدی تولید فولاد خام در ۱۱ ماه ۲۰۱۹، گفت: حوزه معدن و صنایع معدنی بیش از ۱.۱ میلیارد دلار طرح از ابتدای سال ۹۸ راه اندازی کرده و ۱.۵ میلیارد دلار نیز آماده راه اندازی دارد.

تولید و صادرات، بهاری شد

رئیس هیأت عامل ایمیدرو تصریح کرد: وقایع فوق سبب شده تولید و صادرات در فصل سرد پاییز، بهاری شود.

غریب پور همچنین به اقدامات جدید این سازمان اشاره کرد و گفت: ایمیدرو برنامه حمایت از صنایع سنگ‌های تزئینی و همچنین قیمتی را با همکاری تشکل‌های تخصصی، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف در استان‌های خراسان رضوی و اصفهان را آغاز کرده است.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه حفظ شرایط توازن و همگرایی به اندازه ایجاد آن، ارزش دارد، ادامه داد: روابط عمومی شرکت‌های این بخش، سیستم چند رسانه‌ای را در اطلاع رسانی‌ها با تمرکز بیشتری به پیش برند تا مدیران بالادستی نیز به ارائه اطلاعات و دستاوردهای بیشتر ترغیب شوند.

وی نبود یا ضعف اطلاع رسانی را به نفع این حوزه و حتی کشور ندانست و تصریح کرد: اطلاع رسانی‌ها باید به موقع و هوشمندانه صورت گیرد تا مخاطب و جامعه نسبت به تغییرات و اثرگذاری این بخش آگاهی بیشتری پیدا کنند.

غریب پور با بیان اینکه امروزه مستندسازان با توجه به تحولاتی که در این حوزه پدید آمده، علاقمند به حوزه معدن و صنایع معدنی شده اند، گفت: علاوه بر حوزه مکتوب و چاپ، مستندسازی در قالب فیلم و عکس و همکاری با مستندسازان در معدن و صنایع معدنی یکی از اقداماتی است که می‌تواند آشنایی بیشتری برای مخاطب و جامعه فراهم سازد. وی در سخنانش از اقدامات و عملکرد دوره حسین منصوری مدیریت پیشین روابط عمومی ایمیدرو قدردانی و اظهار امیدواری کرد که برنامه‌ها و اقدامات روابط عمومی در دوره محمد سپهر مدیر جدید روابط عمومی این سازمان نیز با نگاهی نو و تعامل سازنده پیاده سازی شود.

تصمیم گیری بر مبنای هوش تجاری

رئیس هیأت عامل ایمیدرو اضافه کرد: امروزه شرکت‌ها با پردازش داده‌ها و تبدیل آن‌ها به اطلاعات، از BI(Business Intelligence) یا هوش تجاری در جهت پیشبرد استراتژی‌ها بهره می‌برند و با توجه به وقایع جهانی در بازار مصرف، تقاضا، توازن در مصرف و تجارت، اعمال قوانین جدید و مواردی مشابه، تصمیم گیری می‌کنند و این نگرش باید توسط شرکت‌های داخلی نیز به درستی پیاده سازی شود.

غریب پور به اکتشافات انجام شده اشاره کرد و گفت: از نیمه دوم سال گذشته سطح اکتشافات از ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع افزایش پیدا کرده و طبق گزارش‌های جدید، اکنون ۹۰ درصد از مقدمات در این برنامه انجام شده است.

غریب پور تاکید کرد: امروزه کشور در حال آشناشدن با امکانات و توانمندی‌های بخش معدن برای توسعه، اشتغال، رفع محرومیت، ایجاد توازن و همینطور محرومیت زدایی است که این امر، نیاز به هماهنگی و همسویی روابط عمومی‌ها در انعکاس اقدامات را برجسته‌تر می‌سازد.

الگوی انتقال آب

وی با بیان اینکه بخش معدن در حال خدمات دهی به سایر بخش‌ها است، ادامه داد: الگوی انتقال آب از خلیج فارس به نواحی مرکزی و صنایع مرتبط از جمله گل گهر، مس و چادرملو برای پروژه خط انتقال استان‌های شرقی به کار گرفته می‌شود.

پارسیان در کنار ماهشهر و عسلویه قرار می‌گیرد

رئیس هیأت عامل ایمیدرو جایگاه منطقه ویژه پارسیان را مورد اشاره قرار داد و گفت: با برنامه تولید ۱۵ میلیون تن محصولات پتروشیمی قرار است پارسیان نیز به عنوان قطب تولید این بخش تبدیل و عسلویه ای دیگر شود و پس از پتروشیمی ماهشهر و عسلویه قرار گیرد.

غریب پور با بیان اهمیت بخش ایمنی و محیط زیست، اظهار داشت: نگاه حاکمیتی ایمیدرو ایجاب می‌کند که این بخش دارای استانداری واحد باشد تا شاهد وقوع حادثه‌ای نباشیم. از این رو کمیته‌ای مشغول تدوین برنامه‌ای جدید است تا استانداردهای مربوطه ارتقا پیدا کند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید