Performancing Metrics

افزایش فعالیت‌های نمایشگاهی علی‌رغم تحریم‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 436683
تاریخ انتشار: 12 دی 1398 - 11:08
معاون شرکت نمایشگاه‌ها خبر داد
معاون امور نمایشگاهی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران اظهار کرد: با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که علیه اقتصاد ایران اجرایی شده، خوشبختانه صنعت نمایشگاهی در سال جاری رونق خوبی داشته و درآمد این شرکت ۳۵ درصد رشد یافته است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، جم عزتی اظهار کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در رابطه با لزوم حمایت از تولید داخلی و تاکید وزارت صنعت، معدن و تجارت بر توجه بر ظرفیت‌های بهتر در این حوزه خوشبختانه عملکرد صنعت نمایشگاهی ایران پیشرفت قابل توجهی داشته است.

به گفته وی، تعداد رویدادهای نمایشگاهی از ۷۵ عنوان در سال ۱۳۹۷ به ۱۰۳ عنوان در سال ۱۳۹۸ افزایش پیدا کرده و متراژ نمایشگاه‌های داخلی نیز افزایش چشمگیری داشته است.

معاون امور نمایشگاهی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران با بیان این‌که رویکرد صنعت نمایشگاهی ایران حمایت از صادرات غیرنفتی است، اظهار کرد: توسعه فعالیت‌ها در کشورهای همسایه به عنوان یکی از این اولویت‌ها در نظر گرفته شده و یک برنامه‌ریزی استراتژیک در این حوزه در دستور کار قرار گرفته است. تعداد نمایشگاه‌های خارجی در سال جاری افزایش یافته که هدف آنها فراهم کردن مقدمات گسترش صادرات غیرنفتی کشور است.

عزتی با تاکید بر این موضوع که نمایشگاه‌ها باید به سمت بازاریابی برای تولیدکنندگان داخلی حرکت کند، توضیح داد: در سال جاری نمایشگاه‌ها به انعقاد ۲۰ فقره تفاهم‌نامه و ۱۱ موافقت‌نامه همکاری نمایشگاهی منجر شده که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی گمرک نمایشگاه و استفاده از ظرفیت‌های داخلی بخشی از برنامه‌ریزی بوده که در ماه‌های گذشته در دستور کار قرار گرفته که این موضوع نه تنها به افزایش تعداد نمایشگاه‌ها منجر شده که حتی درآمد شرکت نمایشگاه‌ها را نیز در قیاس با سال قبل افزایش داده است.

با برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت چندی قبل گمرک شرکت نمایشگاه‌ها کار خود را آغاز کرد که هدف آن تسهیل در ورود کالاهای نمایشگاهی و افزایش رونق در این بخش بوده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید