Performancing Metrics

قیمت طلا و نفت افت کرد | اتاق خبر
کد خبر: 437047
تاریخ انتشار: 20 دی 1398 - 16:42
با کاهش تنش‌ها بین ایران و آمریکا؛
کاهش تنش‌های بین ایران و آمریکا باعث شد سرمایه‌گذاران به سوی سرمایه‌های ریسک‌دارتری مانند سهام متمایل شوند و قیمت طلا به پایین‌ترین سطح ۵ هفته‌ای خود برسد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، کاهش تنش‌های بین ایران و آمریکا باعث شد سرمایه‌گذاران به سوی سرمایه‌های ریسک‌دارتری مانند سهام متمایل شوند و قیمت طلا به پایین‌ترین سطح ۵ هفته‌ای خود برسد. قیمت نفت هم با کاهش تنش‌های ژئوپولیتیکی در خاورمیانه پایین آمد.

قیمت خرید نقدی هر اونس طلا، اسپات‌گلد، ۰.۳ درصد افت کرد و به ۱۵۴۸.۱۷ دلار بازگشت. قیمت طلا در معاملات دیشب بیش از ۱ درصد سقوط کرد و در لحظاتی به ۱۵۳۹.۷۸ دلار رسید که پایین‌ترین سطح آن از ۳ ژانویه تا کنون است.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۵۴۹.۴۰ دلار رسید.

افت قیمت نفت خام ادامه داشت؛ قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت ۲۰ سنت یا ۰.۳ درصد افت کرد و به ۶۵.۱۷ دلار رسید، در حالی که قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس آمریکا هم ۲۰ سنت یا ۰.۳ درصد افت کرد و به ۵۹.۳۶ دلار رسید.

قیمت نفت برنت ۵ درصد و قیمت نفت آمریکا ۶ درصد از جمعه گذشته پایین‌تر آمده است.

سهام آمریکا به رکوردهای جدیدی دست یافتند؛ میانگین صنعتی داوجونز ۲۱۱.۸۱ واحد یا ۰.۷ درصد بالاتر و در رکورد تاریخی ۲۸۹۵۶.۹۰ واحد، بسته شد تا از هر زمان دیگری به ۲۹۰۰۰ واحد نزدیک‌تر شود. اس‌اندپی ۵۰۰ هم ۰.۷ درصد رشد کرد تا به ۳۲۷۴.۷۰ واحد رسید، در حالی که کامپوزیت نزدک ۰.۸ درصد رشد کرد و به ۹۲۰۳.۴۳ واحد رسید.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید