Performancing Metrics

بحران کمبود سوخت کم‌سولفور را پشت سر گذاشتیم | اتاق خبر
کد خبر: 438621
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1398 - 21:52
مدیرعامل سازمان بنادر:
‌ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با تولید ۳۰ درصد از ۱.۵ میلیون تن نیاز سالانه کشور به سوخت کم سولفور، توانستیم از بحران کمبود سوخت برای شناورهای ایرانی عبور کنیم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمد راستاد عصر امروز (دوشنبه ۲۸ بهمن) در همایش هماهنگی ارگان‌های دریایی با بیان اینکه سالانه نیاز به تولید ۱.۵ میلیون تن سوخت کم سولفور برای حمایت از ناوگان داخل داریم، گفت: در حال حاضر توانسته ایم ۳۰ درصد این نیاز را در داخل تولید کنیم.

وی افزود: با این میزان تولید در فاز نخست از مرحله بحران عبور کردیم ولی لازم است تا به میزان مورد نیاز سوخت کم سولفور با استفاده از تولید داخل به طور صد درصد دست یابیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه ظرفیت ناوگان مسافری ما لازم است افزایش یابد گفت: در سالهای اخیر با پیگیری سازمان بنادر و دریانوردی ناوگان فرسوده مسافری، به روز رسانی شده است که این اتفاق سبب شده تا بخشی از ناوگان از رده خارج شود وبا کمبود شناورهای مسافری مواجه شویم که باید تعداد ناوگان مسافری دریایی بیشتر شود.

وی با بیان اینکه قرار است در نیمه دوم سال آینده پس از ۴۵ سال دو فروند شناور مکنده لایروب و با آخرین فناوری روز دنیا وارد ناوگان خدماتی سازمان بنادر و دریانوردی شود، افزود: در سال ۲۰۲۰ تمام دریانوردان ناوگان تجاری شرکت‌های کشتیرانی ایرانی به کادر دریانوردان ایرانی تبدیل خواهند شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید