Performancing Metrics

سقوط قیمت طلا تمامی ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 439816
تاریخ انتشار: 27 اسفند 1398 - 13:53
قیمت طلا در پی ریزش بازار سهام آمریکا و هجوم سرمایه‌گذاران برای تهیه نقدینگی و پوشش ضرر در بازارهای دیگر در بحبوحه نگرانی‌ها از تاثیر اقتصادی اپیدمی کرونا، در معاملات روز سه شنبه کاهش پیدا کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بازار سهام وال استریت روز دوشنبه پس از این که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هشدار داد اختلالات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا ممکن است تا تابستان ادامه پیدا کند با بزرگترین سقوط خود از سال ۱۹۸۷ روبرو شد. بازارهای سهام آسیا هم روز سه شنبه سقوط وال استریت را دنبال کرده و قرمزپوش شدند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، موج تدابیر محرک مالی بانکهای مرکزی و سران گروه هفت که با هدف اقدامات لازم به منظور تضمین واکنش جهانی هماهنگ انجام می گیرد، موفق نشد نگرانیهای سرمایه گذاران نسبت به آسیبهای اقتصادی شیوع کرونا را تخفیف دهد.

بانک مرکزی آمریکا با هدف کاستن از تنشها در بازارهای مالی، روز یکشنبه نرخهای بهره را برای دومین بار در ماه میلادی جاری به صورت اضطراری کاهش داد و اعلام کرد برنامه خرید اوراق قرضه حداقل به ارزش ۷۰۰ میلیارد دلار را در هفته های آینده آغاز خواهد کرد.

دانیل هاینس، استراتژیست کالا در گروه بانکی ANZ در یادداشتی نوشت: فلزات ارزشمند در موج فروش سنگین بازارها گرفتار شده‌اند. بازارهای سهام آمریکا با سقوط شدید دیگری روبرو شدند که نشان داد اعتماد سرمایه گذاران به توانایی دولت و بانکهای مرکزی برای مقابله با اثرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا از بین رفته است.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور حداکثر ۱.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴۹۷ دلار و ۴۹ سنت رسید. قیمتها ۱۲ درصد از یک هفته پیش کاهش پیدا کرده‌اند و بزرگترین کاهش را از سال ۱۹۸۳ داشته اند.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۱.۱ درصد افزایش، به ۱۵۰۳ دلار و ۲۰ سنت رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری پس از ریزش ۱۲ درصدی در روز دوشنبه، امروز ۱.۴ درصد رشد کرد.

هر اونس پلاتین پس از ریزش ۱۲ درصدی در روز گذشته، سه درصد رشد کرد و هر اونس پالادیم ۱.۱ درصد افزایش داشت.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید