Performancing Metrics

شناسایی بیماران کرونا با غربالگری ۳۲ میلیون و ۷۹۲ هزار نفر | اتاق خبر
کد خبر: 440061
تاریخ انتشار: 3 فروردین 1399 - 19:08
وزیر بهداشت عنوان کرد؛
وزیر بهداشت، با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا، گفت: تاکنون ۳۲ میلیون و ۷۹۲ هزار نفر در کشور غربالگری کرونا شده اند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، سعید نمکی، در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور، ضمن تشکر از همراهی مردم در کاهش سفرهای نوروزی و تشکر از امامان جمعه که نماز جمعه را تعطیل کردند تشکر ویژه از مقام معظم رهبری که بیشترین التفات را به این وزارتخانه و کادر درمان داشتند، افزود: ما امروز وضعیت بسیار مطلوب‌تری نسبت به گذشته داریم، اما این به معنی راه افتادن و دید و بازدید نیست بلکه این موفقیت به این دلیل است که ۶۰ درصد مردم وفاق و همدلی کردند و از ازدحام و رفت و آمد پرهیز و به توصیه‌ها گوش دادند.

وی گفت: امروز همکارانم به طور کامل به اوضاع مسلط هستند و در اکثر استان‌ها تخت خالی داریم در حالی که در روزهای اول مشکل عمده ما نبود تخت خالی بود.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه این تلاش‌ها در شرایط تحریم صورت گرفته است گفت: ما برای سلامتی همه مردم دنیا دعا می‌کنیم و هرگز برای مردم دولت‌هایی که متخاصم هستند بد نمی‌خواهیم و امروز ما یک بیمار مبتلا به کرونا را به علت نبود تخت بیمارستانی آواره نکردیم

نمکی با اعلام ثبات وضع فعلی، آمار نهایی وضعیت بسیج ملی مبارزه با کرونا، گفت: ۳۲ میلیون و ۷۹۲ هزار نفر در کشور غربالگری کرونا شدند.

وی ادامه داد: با بیش از ۳۶ میلیون شهروند ایرانی تماس گرفته شده است.

وزیر بهداشت گفت: ما توانستیم بیش از بسیج ملی کنترل فشار خون مراجعه کننده در نیمه راه داشتیم و از مرز ۳۲ میلیون عبور کردیم که این حضور نشانه اعتماد مردم به نظام سلامتشان است. ما یک همدلی جدید ملی را تجربه کردیم و دست همه عزیزان کمک کننده را می‌بوسم.

وی اظهار داشت: به خانواده همه عزیزانی که عضوی از خود را در این ایام از دست دادند تسلیت عرض می‌کنم و عاجزانه از مردم می‌خواهم این فرصت ۱۴ روزه را غنیمت بدانند و ماندگاری در منزل را رعایت کنند تا خیز دوم سفرهای نوروزی نداشته باشیم.

نمکی افزود: ما در بسیاری از استان‌های پر اپیدمی، مانند استان‌های قم و گیلان به مرحله ثبات و کنترل بیماری نزدیک می‌شویم.

وزیر بهداشت ادامه داد: نگهداری وضعیت مطلوب امروز نیازمند وفاق مردم و مسئولان است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید