Performancing Metrics

اقتصادمان را تعطیل نمی کنیم! | اتاق خبر
کد خبر: 440118
تاریخ انتشار: 5 فروردین 1399 - 14:57
ترامپ:
رییس جمهور آمریکا وعده داد، هر طور شده جلوی بسته شدن اقتصاد این کشور را بگیرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ترامپ که برای پاسخگویی به پرسش های خبرنگاران در خصوص آخرین تحولات مربوط به ویروس کرونا حاضر شده بود، از کسب و کارها خواست تا مجددا بازگشایی شوند. وی افزود: دوباره شاهد بازگشایی کشور خواهیم بود و این اتفاق خیلی زود خواهد افتاد.  رییس جمهور آمریکا گفت که برخی از ایالت‌ها نظیر نبراسکا که تعداد مبتلایان کمتری دارند، می‌توانند زودتر نسبت به کاهش محدودیت‌های اعمال شده و بازگشت به فعالیت‌های عادی اقدام کنند. 

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش با ابراز رضایت نسبت به اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا گفت: بعضی حوادث نظیر آنفلونزا یا سوانح رانندگی نرخ مرگ بیشتری از کرونا دارند اما جامعه را ملتهب نمی کنند: وقتی به تصادفات رانندگی نگاه می کنید می بینید که تلفاتش بالاتر از چیزی است که حالا مایه نگرانی همه شده اما آیا این باعث می شود که ما از مردم بخواهیم دیگر رانندگی نکنند؟

برخی از مقامات دولت ترامپ نسبت به سرعت بالای شیوع ویروس کرونا در این کشور ابراز نگرانی کرده اند. دبورا بیرکس، عضو گروه ویژه مقابله با کرونا گفته است که سرعت شیوع کرونا به ویژه در کلان شهر نیویورک کاملا نگران کننده است.

این ماه بازارهای مالی آمریکا روزهای کابوس واری را سپری کردند و در برخی از روزها شاهد ثبت بیشترین ریزش ها در طول ۳۳ سال اخیر بودیم. اکنون که بخش بزرگی از اقتصاد آمریکا در نتیجه شیوع کرونا به حالت تعطیل درآمده، بسیاری از اقتصاددانان و نهادهای مالی نسبت به رشد منفی قابل توجه این کشور به ویژه در سه ماهه نخست امسال هشدار داده اند. 

دولت آمریکا برای حمایت از کسب و کارها و تقویت رشد اقتصادی ابتدا یک بسته یک تریلیون دلاری در نظر گرفت که اکنون آن را به ۲.۵ تریلیون دلار افزایش داده است. بانک مرکزی این کشور نیز طی روزهای اخیر صدها میلیارد دلار نقدینگی به بازار تزریق کرده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید