Performancing Metrics

کسادی بازار میوه عیدانه | اتاق خبر
کد خبر: 440181
تاریخ انتشار: 6 فروردین 1399 - 15:30
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از رکود بازار میوه و کاهش قیمت سیب درختی، موز، پرتقال و پیاز خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، اسدالله کارگر از رکود بازار میوه طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: تقاضای چندانی برای میوه در روزهای اخیر وجود ندارد و همین مساله باعث رکود و کسادی شدید بازار شده است.

وی افزود: بدلیل شیوع کرونا و کاهش شدید دید و بازدیدهای نوروزی تقاضا برای میوه نیز با افت شدیدی مواجه شده است.

وی گفت: به دلیل خسارتی که امسال به اصناف مختلف از جمله اعضای اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی وارد شده از دولت می‌خواهیم در بحث اخذ مالیات از این واحدها تجدید نظر کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه اعضای این اتحادیه سیب درختی و پرتقال تنظیم بازاری را به قیمت هرکیلوگرم ۵,۵۰۰ تومان برای مصرف کننده نهایی توزیع کردند، گفت: امسال استقبال خوبی از میوه‌های تنظیم بازاری هم نشد چرا که تقاضای خرید از سوی مردم بسیار کم بود و تقاضا به گونه‌ای نبود که نیازی به عرضه اقلام تنظیم بازاری وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر قیمت پرتقال و سیب درختی بین ۱۵۰۰ تا ۲,۰۰۰ تومان در هرکیلوگرم کاهش یافته است، افزود: قیمت موز نیز در هرکیلوگرم ۲,۵۰۰ تومان کاهش یافته و هم اکنون نرخ این میوه در میدان مرکزی میوه و تره بار بین ۱۸ تا ۲۰ هزارتومان است.

کارگر گفت: زمانی که شایعه قرنطینه تهران منتشر شد قیمت موز در میدان مرکزی میوه و تره بار به کیلویی ۳۰ هزارتومان رسیده بود.

وی همچنین از کاهش قیمت پیاز خبر داد و گفت: این محصول در هرکیلوگرم بین ۱۵۰۰ تا ۳,۰۰۰ تومان کاهش قیمت داشته و نرخ کنونی آن در میدان مرکزی میوه و تره بار بین ۶ تا ۷ هزارتومان است. البته دوره گردها در سطح شهر پیاز را با قیمت ارزان‌تر و ۳ کیلوگرم ۱۰ هزارتومان نیز عرضه می‌کنند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS