Performancing Metrics

تامین مالی پروژه‌های بخش خصوصی کیش از طریق بازار سرمایه | اتاق خبر
کد خبر: 440451
تاریخ انتشار: 11 فروردین 1399 - 20:17
طبق مذاکرات صورت گرفته، بازار سرمایه با سرمایه‌ای بیش از ۴۰۰۰ میلیارد تومان با هدف حمایت از فعالان اقتصادی، آماده تامین مالی پروژه‌های بخش خصوصی کیش است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ناصر آخوندی - معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش - با اشاره به  ظرفیت صدها هزار میلیارد تومانی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک فعال در بورس، اظهار کرد: بر این اساس این آمادگی وجود دارد تا با مشارکت این صندوق‌ها، سرمایه لازم برای بخش خصوصی کیش از طریق بازار سرمایه تامین شود.

‎وی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با گروه های مالی ارایه‌کننده خدمات بازار سرمایه در این خصوص گفت: در پی درخواست مجموعه‌های تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار، با ایجاد نمایندگی آنها در جزیره کیش موافقت شد و مقرر شد این نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه با توجه به نیازها و موضوع فعالیت بخش خصوصی، ابزارهای تامین مالی متناسب با هر پروژه را طراحی و پس از اخذ مجوزهای لازم از سازمان بورس به تامین مالی آنها مبادرت کنند. با توجه به وجود سرمایه بیش از صد هزار میلیارد تومانی صندوق‌های بورسی، امکان افزایش سقف تامین مالی با توجه به مشخصات پروژه وجود دارد.

‎طبق اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بورس و اوراق بهادار، معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش تفاهم با این گروه های مالی را در شرایط بحرانی کنونی برای حمایت از فعالان بخش خصوصی ضروری دانست و اعلام کرد: این مجموعه ها شامل کارگزاری، سبد گردان، مشاور سرمایه‌گذاری و همچنین صندوق سرمایه گذاری با سرمایه‌ای بالغ بر ۴۰۰۰ میلیارد تومان، توان اجرایی تمامی روش‌های تامین مالی از طریق بورس را داشته و با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش، خدمات مدنظر را ارایه خواهد کرد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید