Performancing Metrics

۲۵۰ هزار میلیارد تومان طرح عمرانی در سال ۹۹ قابل افتتاح است | اتاق خبر
کد خبر: 440536
تاریخ انتشار: 13 فروردین 1399 - 15:28
نوبخت اعلام کرد:
رئیس سازمان برنامه و بوجه گفت: امسال با پرداخت اعتبار ۸۷ هزار میلیارد تومانی به اجرای طرح‌های نیمه تمام، ۲۵۰ هزار میلیارد تومان طرح قابل افتتاح است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، محمدباقر نوبخت در پنجمین جلسه ستاد برنامه ریزی و راهبری جهش تولید، با اشاره به معضل بزرگ طرح‌های نیمه تمام، تصریح کرد: در این طرح‌ها مبالغ زیادی توسط دولت و بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است، اما ما می‌توانیم از این معضل، با اندکی سرمایه گذاری و تکمیل و به بهره‌برداری رساندن آن، ۱۰ تا ۱۵ برابر مبلغ سرمایه گذاری شده، ارزش افزوده کسب کنیم که این امر، از مصادیق بارز جهش در تولید است.

نوبخت افزود: تلاش می‌کنیم بخش مهمی از اعتبارات طرح‌های عمرانی را مانند سال گذشته در همین ماه‌های نخست سال پرداخت کنیم و مطالبه گر اجرای طرح‌ها باشیم.

وی از بخش‌های مختلف وزارت راه و شهرسازی و همچنین سازمان برنامه و بودجه خواست مباحث حقوقی مربوط به اجرای طرح‌های عمرانی در حوزه راه و مسکن را حداکثر تا پایان فروردین مشخص کنند و افزود: اولویت اصلی ما تامین منابع مالی و تخصیص آن برای طرح‌هایی است که آثار اجرای آن در کوتاه مدت قابل مشاهده باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه در سال گذشته ۶۶ هزار میلیارد تومان اعتبارات از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای این بخش اختصاصی یافت، گفت: از این محل بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان به خزانه پرداخت شد.

وی افزود: در سال گذشته تا قبل از پایان خرداد، ۲۸ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی پرداخت کردیم که در تاریخ کشور اقدامی بی نظیر بود و امیدواریم این اقدام در سال جاری هم تکرار شود.

به گفته نوبخت، امسال با پرداخت اعتبار ۸۷ هزار میلیارد تومانی به اجرای طرح‌های نیمه تمام، ۲۵۰ هزار میلیارد تومان طرح قابل افتتاح است که می‌توان از آن به عنوان یکی از طرح‌های مهم در سال جهش تولید استفاده کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید