Performancing Metrics

چگونه از شر لکه های شدید و با دوام فرش خلاص شوید | اتاق خبر
کد خبر: 440794
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1399 - 17:40
در بسیاری از موارد افراد با لکه هایی سخت و با دوام بر روی فرش و قالیچه خود مواجه می شوند که اگر راهکار رفع و پاک کردن آن را بدانند و سریع اقدام کنند، می توان از لکه دار شدن و ایجاد بوی ناخوشایند بر روی فرش جلوگیری کرد.

در بسیاری از موارد افراد با لکه هایی سخت و با دوام بر روی فرش و قالیچه خود مواجه می شوند که اگر راهکار رفع و پاک کردن آن را بدانند و سریع اقدام کنند، می توان از لکه دار شدن و ایجاد بوی ناخوشایند بر روی فرش جلوگیری کرد. این در صورتی است که برخی راهکارها می تواند تاثیر عکس گذاشته و لکه ها را گسترده تر و عمیق تر کند.

در این مطلب از قالیشویی مشهد می توانید نحوه از بین بردن لکه های وحشتناک و بد بو از فرش را بخوانید.

فرش های نرم و تمیز موجب ایجاد احساس خوشایند و جذابی می شوند. فرش یا فرش هایی که ادرار کودکان یا حیوانات خانگی، انواع جربی ها، قهوه و چای یا سایر لکه های بدبو را تجربه کرده اند، در بهترین حالت بی استفاده خواهند بود. شاید در این حالت به فکر هزینه تعویض فرش خود باشید، اما قبل از انجام این کار، سعی کنید با این آموزش، لکه های فرش را از بین ببرید و یا آن را به متخصصین ما در قالیشویی آنلاین مشهد بسپارید.

حذف لکه های معمولی و نوشیدنی

هر چه سریع تر عمل کنید در از بین بردن این نوع لکه های فرش موفق تر خواهید بود. همچنین سرعت می تواند در وهله اول از بروز لکه جلوگیری کند. بنابراین، هنگامی که متوجه بروز و ایجاد لکه شدید، سریع دست به کار شوید. ابتدا در صورت وجود بقایای جسمی آن را با چنگال یا قاشق بردارید. مراقب باشید که فشار زیادی اعمال نکنید زیرا باید از فشار دادن و عمیق تر کردن مواد بر روی الیاف فرش جلوگیری کنید. سپس، با یک دستمال مرطوب یا حوله، به آرامی آن را از روی سطح فرش جمع کنید. این روند ممکن است چند دقیقه طول بکشد ، بنابراین صبور باشید.

همچنین برای انواع لکه های ناشی از نوشیدنی ها می توانید از این روش استفاده کنید. این مورد کاملا کلیشه ای است، اما اتفاق می افتد و ممکن است شخصی لیوان بزرگی از نوشیدنی را روی فرش زیبا و خوش رنگ شما بریزد. ابتدا نشت را با یک دستمال مرطوب یا حوله جمع کنید.

از بین بردن لکه های ناشی از ادرار سگ و گربه

سگ ها و گربه ها دوست داشتنی هستند ، اما اغلب آنها می توانند باعث دردسرهای بزرگی شوند. مانند وقتی که روی فرش یا قالیچه شما ادرار یا مدفوع می کنند. در این حالت نباید از محلول های مختلفی استفاده کنید زیرا گرمای زیاد ناشی از آن تجهیزات احتمالاً لکه و بو را بیشتر می کند و بهتر است از روش آبگیری برای رفع کامل این لکه استفاده کنید. به این صورت که با قرار دادن ظرف بزرگی به زیر فرش روی آن آب گرفته تا مطمئن شوید چیزی از ادرار جذب فرش نمانده باشد. البته که از استفاده از یک قالیشویی مکانیزه و مجهز می تواند خیال شما را به کلی از بابت رفع ادرار و مدفوع از روی فرش راحت کند.

از بوی بد فرش خلاص شوید

برای خلاص شدن از بوی ناخوشایند فرش، ابتدا نقاط مورد نظر را با پارچه ای مرطوب پاک کنید و بعد آن ناحیه را با پارچه تمیز یا حوله خشک کنید. سپس یک محلول آب جوش و جوش شیرین را ترکیب کرده و بر روی فرش اعمال کنید. بعد از 30 دقیقه آن را با استفاده از جاروبرقی و یا یک دستمال جاذب قوی تمیز کنید. اگر هنوز بوی بد وجود دارد به جای جوش شیرین از سرکه سیب استفاده کنید.

تمیز کردن استفراغ از روی فرش

یکی از بدترین مواردی که می تواند فرش شما را به طرز وحشتناکی کثیف کند، استفراغ است. خواه منشاء آن سگ، گربه یا انسان باشد، استفراغ مطمئناً فرش شما را خراب می کند مگر اینکه سریع عمل کنید. ابتدا با از بین بردن مواد جامد شروع کنید. فراموش نکنید فشار بیش از حد باعث می شود مواد در اعماق فرش نفوذ کنند. در مرحله بعد ، محل مورد نظر را با مقدار زیادی محلول رفع لکه مانند آب و مایع ظرفشویی و یا شامپوی مخصوص تمیز کردن فرش پاک کنید. بعد از گذشت مدت حداقل 5 دقیقه، با یک دستمال مرطوب یا حوله آن را خشک کنید. بسته به عمق نفوذ و میزان کثیفی، آماده باشید در صورت نیاز این روش را تکرار کنید.

توجه داشته باشید که همیشه باید یک پاک کننده قوی سطوح مانند فرش و قالیجه در دسترس داشته باشید زیرا اغلب لکه هایی که بر روی فرش ایجاد می شود نیاز به یک اقدام سریع دارد و شما باید قبل از نفوذ کامل لکه بر روی فرش آن را از بین ببرید. در غیر این صورت لکه ممکن است دیگر به راحتی دقاقیق اولیه قابل تمیز کردن نباشد. همچنین افراد با تجربه و متخصص ما در زمینه از بین بردن انواع لکه های فرش، قالیچه و موکت در بهترین قالیشویی مشهد می توانند در این راه به شما کمک کنند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید