Performancing Metrics

برای کارهای غیرضروری به واحدهای صنفی مراجعه نکنید | اتاق خبر
کد خبر: 441292
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1399 - 10:27
توصیه اتاق اصناف تهران به مردم
نایب رئیس اتاق اصناف تهران از شهروندان خواست برای کارهای غیرضروری به واحدهای صنفی مراجعه نکنند. وی گفت که در این صورت امکان بازگشایی همه واحدهای صنفی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود دارد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ابراهیم درستی با بیان اینکه زمان دقیق بازگشایی پاساژها هنوز مشخص نیست، تصریح کرد: از نظر ما برخی مشاغل پرخطر مانند رستوران‌ها و تالارها می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی غذای بیرون‌بر عرضه کنند.

وی افزود: برخی واحدهای صنفی هم می‌توانند برای رعایت مسائل بهداشتی و اشتغال، کارمندان خود را به صورت شیفتی دربیاورند و مشتریان را با برنامه‌ریزی وارد واحد کنند. برای مثال آرایشگران به ویژه آرایشگران مردانه می‌توانند صندلی‌های خود را با فاصله و رعایت مسائل بهداشتی مرتب کرده و شرایط آغاز فعالیت خود را فراهم کنند.

نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در اتاق اصناف تهران درباره پاساژهای مسقف نیز گفت: اگر شهروندان برای کارهای غیر ضرور به واحدهای صنفی و پاساژها مراجعه نکنند، امکان بازگشایی همه واحدهای صنفی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود دارد.

وی تاکید کرد که شهروندان باید از اجتماعات چند نفره، حضور در پارک‌ها و حضور غیر ضرور در محیط کار و واحدهای صنفی خودداری کند.

فعالیت واحدهای صنفی کم‌خطر از ۲۳ فروردین در سایر استان‌ها آغاز شده و از روز ۳۰ فروردین هم در تهران آغاز می‌شود. طبق اطلاعیه اتاق اصناف ایران فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای به غیر از فروشگاه‌های سوپرمارکتی، بهداشتی و شوینده، پاساژ و مجتمع‌های تجاری و بازارهای مرکزی مسقف، آرایشگاه و سالن‌های زیبایی، آموزشگاه‌های رانندگی، رستوران، اغذیه‌فروشی، طباخی و فست‌فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه‌ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم‌نت، باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چایخانه و تریا تا اطلاع ثانوی امکان بازگشایی واحدهای خود را ندارند. با این وجود به نظر می‌رسد بخش‌های مختلف کمک‌های دولت را برای جبران آسیب ناشی از کرونا کافی نمی‌دانند و به دنبال بازگشایی زودتر واحدهای صنفی و تولیدی هستند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید