Performancing Metrics

قیمت آش، حلیم، زولبیا و خرما اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 441392
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1399 - 16:24
رئیس اتاق اصناف تهران قیمت اقلام پرمصرف در ماه مبارک رمضان را اعلام کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، قاسم نوده فراهانی از قیمت گذاری سه قلم کالای پر مصرف در ماه مبارک رمضان تا کنون خبر داد و گفت: قیمت آش و حلیم نسبت به سال گذشته تغییری نداشته و هر کیلو حلیم به قیمت ۲۵ هزار تومان و هر کیلو آش و قیمت ۲۰ هزار تومان در ماه رمضان عرضه خواهد شد.

وی همچنین قیمت هر کیلو زولبیا و بامیه را ۲۴ هزار تومان اعلام کرد که به دلیل افزایش قیمت برخی مواد اولیه آن، ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

همچنین طبق اعلام رئیس اتاق اصناف تهران، هر کیلو خرما به قیمت ۲۴۰۰۰ تومان در ماه مبارک رمضان عرضه می‌شود. بنابراین قیمت هر جعبه خرما که عموماً نیم کیلو وزن دارد و حدود ۱۲ هزار تومان خواهد بود.

نوده فراهانی با بیان اینکه همه واحدها باید طبق پروتکل‌های بهداشتی ستاد مدیریت کرونا عمل کنند و بازرسی‌ها در این مدت شدت می‌گیرد، اظهار کرد: همچنین با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، اتحادیه‌های صنفی سعی می‌کنند مردم را به خرید اینترنتی تشویق کنند تا کمتر از خانه خارج شوند، بنابراین شهروندان می‌توانند هم از سایت بازارگاه که قبلا راه اندازی شده به صورت اینترنتی اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنند و هم برخی اتحادیه صنفی اقلام خود را در سایت اتحادیه‌ شان به فروش می‌رسانند.

در زمینه کالاهای اساسی نیز طبق اعلام سازمان حمایت، ۵۰ هزار تن برنج هندی با قیمت کیلویی حداکثر ۸۰۰۰ تومان، به همین میزان شکر با قیمت کیلویی حداکثر ۵۹۰۰ تومان، ۲۵ هزار تن مرغ منجمد با قیمت کیلویی حداکثر ۱۲ هزار تومان، بیش از ۱۵ هزار تن گوشت قرمز منجمد با قیمت مصوب کیلویی حداکثر ۴۲ هزار تومان، ۵۰ هزار تن روغن خام برای تولید انواع روغن نباتی در سقف قیمت مصوب و ۱۰۰ هزار تن انواع خرمای مضافتی و کبکاب که با توجه به نوع، کیفیت، وزن بسته بندی و سایر مشخصه های آن توسط کارگروه تنظیم بازار استان قیمت گذاری می‌شود، از امروز در فروشگاه های زنجیره ای، اصناف منتخب، میادین میوه و تره بار و تعاونی‌ها برای ماه رمضان عرضه می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید