Performancing Metrics

آخرین وضعیت پیشرفت پروژه مسکن ملی | اتاق خبر
کد خبر: 441445
تاریخ انتشار: 2 اردیبهشت 1399 - 16:55
طبق آخرین آمار از ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن تاکنون زمین مورد نیاز برای احداث بیش از ۲۲۰ هزار واحد تامین شده و بخش زیادی از ساخت و ساز ها آغاز شده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام محمود محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - در بخش مشارکت حدود ۹۷ هزار واحد مسکونی آغاز شده که از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۱۳ واحد در مرحله ساخت و ۳۸ هزار و ۴۴۸ واحد در مرحله آماده سازی زمین قرار دارند.

در قالب فروش اقساطی ۹۹ ساله نیز ساخت ۵۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی شروع شده است. همچنین ۹۶۱۲ فقره تسهیلات ساخت به متقاضیان واجد شرایط که دارای زمین هستند پرداخت شده تا اقدام به ساخت و ساز کنند.

در برخی شهرهای کوچک و متوسط نیز که مسئولیت اجرای آن با بنیاد مسکن خواهد بود در قالب ساخت گروهی مسکن زمین برای احداث حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد تامین و به متقاضیان واگذار شده تا خودشان با نظارت بنیاد مسکن بسازند. این تعداد هم اکنون به پیشرفت حدود ۱۰۰ درصد رسیده و خرداد یا تیر ماه امسال افتتاح می شود.

از سوی دیگر برای ساخت ۲۴ هزار و ۱۵۵ واحد مسکونی، زمین در اختیار تعاونی‌ها و بخش خصوصی قرار گرفته است.

قرار است عملیات ساخت همه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال ۱۳۹۹ و همه واحدها تا قبل از پایان دولت دوازدهم به مرحله واگذاری و بهره برداری برسد.

گفته می‌شود ۳۳۰ هزار واحد در قالب فروش اقساطی و اجاره ۹۹ ساله خواهد بود و ۷۰ هزار واحد با روش مشارکت در ساخت در اختیار سازنده‌ها قرار می‌گیرد. آورده دولت، زمین خواهد بود و آورده سازندگان، سرمایه و توان فنی است. در پایان پروژه سهم هریک از طرفین به صورت کارشناسی تعیین و بین دو طرف تقسیم می شود.

در مجموع قرار است زمین برای ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی از طرف شهرهای جدید تامین شود. تامین زمین ۴۵ هزار واحد بر عهده شرکت بازآفرینی شهری است. سهمیه سازمان ملی زمین و مسکن نیز تامین زمین حدود ۲۰۰ هزار واحد خواهد بود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید