Performancing Metrics

کاهش عوارض صادرات مرغ به ۱۵۰۰ تومان | اتاق خبر
کد خبر: 441502
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1399 - 22:04
بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، عوارض صادرات گوشت مرغ به ۱۵۰۰ تومان کاهش یافت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، این موضوع مربوط به اصلاح مصوبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ است که عوارض صادراتی مرغ را از ۵۰۰۰ به ۱۵۰۰ تومان تا خرداد ماه کاهش داده است.

همچنین سقف جوجه ریزی مرغ با توجه به تعدیل تقاضای مرغ ناشی از ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی ۱۱۵ میلیون قطعه تعیین شده است و وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مکلف هستند با رصد بازار در صورت افزایش مجدد مقادیر جوجه ریزی مراتب را به کارگروه گزارش کنند.

البته سه روز پیش هم دفتر صادرات گمرک ایران در بخشنامه‌ای عوارض صادرات گوشت مرغ را تا اول خرداد برای شرکت پشتیبانی امور دام به منظور نو و کهنه کردن ذخایر مرغ حذف کرد.

مرغداران اخیرا به مشکلاتی درخصوص تامین نهاده‌های دامی هم اشاره کرده بودند که در این زمینه با توجه به تصمیمات کارگروه تنظیم بازار که در جلسه که اخیرا در محل بانک مرکزی با حضور رئیس بانک مرکزی و معاونین بانک مرکزی و قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) برای تامین به موقع ارز نهاده ها و کالاهای اساسی و ضروری برگزار شد، مقرر شد بر اساس فهرست اعلامی قائم مقام وزیر صمت با اولویت درت و دانه روغنی و ... تامین ارز شوند و کل نهادهای ذرت ترخیص شده با نظارت شرکت پشتیبانی امور دام و طبق جوجه ریزی و نیاز واقعی تولیدکنندگان با مدیریت وزارت جهاد کشاورزی عرضه شود.

همچنین شرکت پشتیبانی امور دام اجازه دارد مشروط به گرفتن تعهد (مصرف و عدم فروش نهاده در بازار) از مرغداران وجه مرغ مازاد جمع آوری شده را با نهاده تهاتر کند.

هفته گذشته ویدیویی از امحای جوجه‌های یکروزه در فضای مجازی منتشر شد که دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه علت آن را  کاهش قیمت مرغ زنده و جوجه یکروزه بخاطر کاهش مصرف این محصول در پی شیوع ویروس کرونا و همچنین افزایش جوجه ریزی بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار برای عید نورورز و ماه رمضان عنوان کرد.

همچنبن به گفته او کمبود شدید ذرت و سویا به عنوان دو نهاده اصلی خوراک به دلیل عدم تخصیص یا عدم انتقال ارز است که اثرات ناشی از کاهش قیمت را تشدید کرده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید