Performancing Metrics

شدیدترین رکود اقتصادی کره‌جنوبی از ۲۰۰۸ تا کنون رقم خورد | اتاق خبر
کد خبر: 441524
تاریخ انتشار: 4 اردیبهشت 1399 - 16:00
تاثیر منفی شدید شیوع کرونا
در ۳ ماهه اول امسال پاندمی ویروس کرونا اقتصاد کره‌جنوبی را به بدترین رکود خود از سال ۲۰۰۸ تا کنون فرستاده است. اقدامات قرنطینه فردی باعث کاهش شدید مصرف شده و تجارت جهانی به شدت افت کرده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، در ۳ ماهه اول امسال پاندمی ویروس کرونا اقتصاد کره‌جنوبی را به بدترین رکود خود از سال ۲۰۰۸ تا کنون فرستاده است. اقدامات قرنطینه فردی باعث کاهش شدید مصرف شده و تجارت جهانی هم به شدت افت کرده است.

پاندمی ویروس کرونا باعث شده است تا چالش‌های زیادی در بخش تقاضای داخلی به وجود بیاید. مصرف شخصی در این ۳ ماهه ۶.۴ درصد آب رفت که این بدترین افت مصرف از سه ماهه اول ۱۹۹۸ تا کنون است. در آن سال مصرف در کره جنوبی ۱۳.۸ درصد پایین آمده بود.

داده‌ها جدید دولت نشان داد که صادرات ۲ درصد نسبت به ۳ ماهه چهارم سال قبل کاهش داشته است در حالی که صادرات در ۲۰ روز اول آوریل ۲۷ درصد از ۲۰ روز اول آوریل سال گذشته کمتر بوده است.

در سه ماهه اول امسال اقتصاد کره (تولید ناخالص داخلی) ۱.۴ درصد نسبت به سه ماهه قبل آب رفته است، که این بیشترین کاهش سه ماهه تولید ناخالص داخلی از زمان بحران بزرگ مالی ۲۰۰۸ تا کنون است.

نسبت به سال قبل، در ۳ ماهه اول اقتصاد کره تنها ۱.۳ درصد رشد کرده است، در حالی که در ۳ ماهه چهارم سال قبل ۲.۳ درصد رشد کرده بود.

به این ترتیب اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی می‌کنند که اقتصاد کره امسال ۰۱ درصد آب برود. البته صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده است که اقتصاد کره‌جنوبی امسال ۱.۲ درصد کوچک خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید