Performancing Metrics

هنوز از پرداخت وام کرونایی ایرلاین‌ها خبری نیست | اتاق خبر
کد خبر: 441660
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1399 - 16:04
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از خانه نشین شدن خلبانان،مهمانداران و دیگر کادر پروازی در پی کاهش تقاضای سفرهای هوایی خبر داد و گفت:هنوز از پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به ایرلاین‌ها خبری نیست.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، مقصود اسعدی سامانی درباره حمایت از شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: متأسفانه هنوز هیچ خبری از حمایت دولت از شرکت‌های هواپیمایی که به دلیل شیوع کرونا زمین گیر شده‌اند، نیست؛ حتی معلوم نیست چه زمانی قرار است این تسهیلات داده شود یا مکانیزم پرداخت تسهیلات حمایتی به چه شکلی است و دولت در این زمینه هیچ گونه توضیحی به شرکت‌های هواپیمایی نداده است.

دولت کاری برای حمایت از شرکت‌های هواپیمایی زیان دیده نکرده است

وی در خصوص اظهار نظر وزیر راه و شهرسازی که خبر از توافق برای پرداخت ۲,۴۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های هواپیمایی و ۵۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های فرودگاهی و هندلینگ داده بود، گفت: به ما هنوز چیزی ابلاغ نشده و وزارت راه درباره رقم و نحوه پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا اطلاع رسانی نکرده است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با تأکید بر اینکه شرکت‌های هواپیمایی در شرایط سختی به سر می‌برند، اظهار امیدواری کرد که دولت هر چه سریع‌تر تسهیلات حمایتی کرونا را به فعالان صنعت هوانوردی پرداخت کند.

اسعدی سامانی با بیان اینکه حتی مشخص نشده که به هر شرکت چه میزان تسهیلات پرداخت خواهد شد، افزود: امیدوارم اعطای تسهیلات مذکور وارد چرخه بروکراسی اداری و بانکی نشود و ارقام در نظر گرفته شده، سریع‌تر به دست شرکت‌های هواپیمایی برسد.

تکذیب آغاز مجدد پروازهای منطقه آزاد

وی درباره از سر گیری پروازهای گردشگری گفت: هنوز منطقه آزاد و شورای سلامت ورود به این جزیره را آزاد نکرده‌اند که پروازها از سر گرفته شود؛ در حال حاضر تنها ساکنان جزیزه می‌توانند به این جزیره سفر کنند که آنها نیز باید قبل از پرواز، احراز هویت شده و تنها دسترسی آنها به خرید اینترنتی بلیت از ۵ شهر به این جزیزه فعال است؛ باقی متقاضیان سفر به این جزیره امکان تردد به آن را ندارند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به لود پروازی (ضریب اشغال صندلی‌ها) پایین پروازهای مسافری، یادآور شد: فعلاً قابل پیش بینی نیست که پروازها تا چه زمانی با حداقل مسافر و تقاضای سفر انجام خواهد شد و ما هیچ چشم اندازی از زمان اتمام بیماری و ازسرگیری مجدد پروازها نداریم. در تمام دنیا هم همین مشکلات وجود دارد.

ترفند عجیب سایت‌های فروش بلیت هواپیما در زمان کسادی پروازها

وی در خصوص تناقضی که در سایت‌های فروش بلیت هواپیما دیده می‌شود مبنی بر اینکه از یک سو، رقم بلیت‌ها زیر ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده و از سوی دیگر، تعداد صندلی‌های باقی مانده از هر پرواز را کمتر از ۱۰ صندلی اعلام می‌کنند، خاطرنشان کرد: اینها ترفندهایی است که سایت‌ها برای فروش بلیت به کار می‌برند تا مسافر را اغوا کنند که ظرفیت باقی مانده محدود است و هرچه سریع‌تر بلیت خریداری کنید. وگرنه وقتی حرم مطهر رضوی (ع) یا هتل‌ها تعطیل است، دیگر تقاضای چندانی برای خرید بلیت پرواز مثلاً تهران-مشهد وجود ندارد.

کادر پروازی خانه نشین شده‌اند

اسعدی سامانی درباره تعدیل نیروهای شرکت‌های هواپیمایی تصریح کرد: هنوز تعدیل نیرویی صورت نگرفته و اگر بسته حمایتی کرونا، سریع‌تر به شرکت‌های هواپیمایی برسد، تعدیلی نخواهیم داشت؛ ولی اگر تسهیلات حمایتی دیر به ایرلاین‌ها داده شود، ممکن است شرکت‌ها به دلیل نداشتن نقدینگی برای پرداخت حقوق پرسنل، دست به تعدیل نیرو بزنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا کادر پروازی شرکت‌های هواپیمایی، خانه نشین شده‌اند؟ گفت: شرکت‌هایی که پرواز ندارند، مهمانداران و خلبانان در خانه هستند؛ برخی شرکت‌ها هم تعداد اندکی پرواز دارند که موردی از آنها استفاده می‌شود؛ کادر اداری شرکت‌ها هم بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت دوسوم تعداد نیروها سر کار حاضر می‌شوند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید