Performancing Metrics

طلای جهانی ارزان‌تر شد | اتاق خبر
کد خبر: 441742
تاریخ انتشار: 9 اردیبهشت 1399 - 14:33
قیمت طلا تحت تاثیر برنامه‌های کشورها برای کاهش محدودیت‌های قرنطینه کرونا که ریسک‌پذیری معامله‌گران را بهبود بخشید، در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی کاهش یافت اما همچنان بالای مرز ۱۷۰۰ دلار ماند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۷ درصد کاهش، به ۱۷۰۲ دلار و ۹ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد کاهش، در ۱۷۱۹ دلار و ۲۰ سنت ایستاد.

بازارهای سهام آسیا با وجود سقوط قیمت‌های نفت، در پی اقدام برخی کشورها و ایالت‌های آمریکا برای کاهش محدودیت‌های قرنطینه کرونا، صعود شب گذشته وال استریت را دنبال کرده و در محدوده بالاتری ایستادند.

کشورهای جهان از ایتالیا تا نیوزیلند کاهش محدودیت‌های قرنطینه را اعلام کردند اما بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که کاهش محدودیت‌ها در این کشور هنوز زود است.

ایالت‌های آمریکایی بیشتری که موارد کمتری از ابتلا به کرونا داشتند، محدودیت‌های قرنطینه که باعث افزایش جمعیت بیکاران آمریکایی شده است را تسهیل کرده اند. نرخ بیکاری ژاپن هم در مارس به بالاترین میزان در یک سال اخیر افزایش یافت. در حالی که سرمایه گذاران منتظر اقدامات جدید بانک مرکزی اروپا هستند، بانک مرکزی ژاپن بسته محرک پولی خود را گسترش داد.

طلا از شرایط فعلی که بانکهای مرکزی سراسر جهان برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع پاندمی کرونا به تزریق نقدینگی و کاهش نرخهای بهره مبادرت کرده اند، سود می برد.

بر اساس گزارش رویترز، طلا عاشق بحران است و از ابتدای امسال تاکنون ۱۳ درصد رشد قیمت داشته که بالاترین میزان از سال ۲۰۱۲ است و بسیاری از تحلیلگران افزایش بیشتر قیمت این فلز ارزشمند را به دلیل وجود تقاضا برای دارایی امن پیش بینی می کنند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۱۹۳۷ دلار و ۱۶ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و ۷۵۸ دلار و هشت سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۱.۶ درصد کاهش، به ۱۵ دلار و سه سنت رسید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید