Performancing Metrics

پیگیری وام کم بهره برای کامیون‌داران + جزئیات | اتاق خبر
کد خبر: 442020
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1399 - 14:33
معاون راهداری استان مازندران خبر داد:
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران اعلام کرد: در ماه‌های اسفند و فروردین با وجود شیوع ویروس کرونا از نظر توناژ و بارنامه در جابجایی کالاهای اساسی با رشد نسبت به سال قبل مواجه بودیم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی نصیری اظهار کرد: طی اسفند و فروردین ماه گذشته ۳۷ هزار و ۱۵۷ فقره بارنامه برای کامیون داران حامل کالای اساسی صادر شد که بیش از ۷۱۵ هزار تن کالا را جابجا کردند که از نظر صدور بارنامه ۸.۱ و از نظر توناژ ۶.۱ درصد رشد را نسبت به بازه زمانی سال گذشته تجربه کردند.

وی افزود: تعداد کل ناوگان باری استان در این مدت ۱۵ هزار و ۱۹۶ دستگاه و همه رانندگان بخش باری استان ۱۷ هزار و ۳۴۴ نفر بودند که از بنادر امیرآباد، نوشهر و فریدون کنار در این مقطع زمانی کالاهای اساسی را به مقاصد مختلف به ویژه استان‌های تهران و البرز جابجا می‌کردند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران با بیان اینکه عمده کالاهای اساسی جابجا شده در این بازه زمانی شامل گندم، جو، ذرت، روغن، شکر و سویا بود، گفت: برای رانندگان از طریق مکاتباتی که با وزارت صنعت، معدن، تجارت و دانشگاه علوم پزشکی داشتیم، بسته‌های حمایتی پزشکی پیش بینی کردیم و بنادر مذکور نیز دستگاه‌هایی برای پمپاژ و ضدعفونی معابر و سطوح تماس خریداری کردند و توانستیم همه پروتکل‌های ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا را رعایت کنیم.

نصیری گفت: برای رانندگان بخش مسافری استان وام پنج میلیون تومانی کم بهره در نظر گرفته‌ایم که تا کنون بیش از ۱۵۰ نفر از آنها این تسهیلات را دریافت کردند و برای کامیون داران حامل کالای اساسی نیز به دنبال این تسهیلات هستیم اما آنها معتقدند که باید مبلغ این تسهیلات افزایش یابد که خوشبختانه استاندار نیز در این راستا با ما همکاری می‌کند و در حال هماهنگی با بانک‌های عامل هستیم.

یکی دیگر از مشوق‌هایی که برای رانندگان حامل کالاهای اساسی در نظر گرفته ایم، حواله لاستیک تشویقی است که به ازای هر پنج بارنامه در مسیرهای تایید شده یک جفت لاستیک به رانندگان داده می‌شود. همچنین برای جابجایی کالاهای اساسی در مسیرهای پرترافیک‌تر و دورتر که رانندگان اقبال چندانی به آن ندارند نیز یک جفت حواله لاستیک تشویقی در نظر گرفته‌ایم که به رانندگان حامل کالای اساسی در این مسیرها داده می‌شود.

وی اعلام کرد: سوخت تشویقی نیز یکی دیگر از برنامه‌های حمایتی برای کامیون داران حامل کالاهای اساسی است اما این مسئله در سطح ملی تصمیم گیری شده و اجرایی می‌شود. البته رانندگانی که نسبت به دریافت نکردن این سهمیه به اندازه پیمایش‌شان اعتراض دارند می‌توانند به ما مراجعه کنند و عمده مشکلات آنها را تا کنون در این زمینه حل کرده‌ایم.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید