Performancing Metrics

بورس فرصت طلایی بنگاه‌های اقتصادی است | اتاق خبر
کد خبر: 442274
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1399 - 19:01
عضو اتاق بازرگانی تهران:
یک عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است در روزهایی که بازار بورس به رونقی جدی رسیده است، بنگاه‌های اقتصادی باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، عباس آرگون اظهار کرد: در تمام جهان بهترین ابزار برای تأمین مالی بنگاه‌ها بازار بورس و سرمایه است اما متأسفانه در کشور ما هیچ وقت به بورس توجه محوری نشده و این بازار نیز توان کافی برای پوشش دادن به تمام نیازهای اقتصادی موجود در بازار را نداشته است.

به گفته وی، اگر بازار بورس بتواند رشد پیدا کرده و نقش خود را در عرصه اقتصاد گسترش دهد، این موضوع برای بنگاه‌های اقتصادی یک فرصت مناسب در تأمین مالی فراهم خواهد کرد.

عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان شیب تند رشد شاخص بورس در ایران بیان کرد: به نظر می‌رسد بر هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در قیمت سهام تأثیر گذاشته و شرایط را تغییر داده است. هر چند با این وجود می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های موجود بخشی از مشکلات بنگاه‌های اقتصادی را برطرف کرد.

آرگون با بیان اینکه امروز باید اصلی‌ترین تمرکز کشور بر کوتاه کردن دوره کرونا متمرکز شود، افزود: هر چه این دوره طولانی‌تر شود، در کنار آسیب‌های اجتماعی برای بنگاه‌های اقتصادی نیز شرایط دشوارتر خواهد شد و در بلندمدت اقشار مختلف مردم از این شرایط دشوار اقتصادی لطمه می‌خورند.

وی خاطرنشان کرد:‌ در شرایط فعلی استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای عبور کشور از دشواری‌های به وجود آمده اهمیت جدی دارد. بحث گرفتن مالیات از گروه‌ها و اصنافی که تاکنون به درستی مالیات نداده‌اند و تلاش برای توسعه صادرات غیرنفتی می‌تواند دو اولویت مهم کشور در ماه‌های پیش رو باشد.

در شرایطی که بسیاری از بازارهای بورس در نقاط مختلف جهان تحت تأثیر شیوع کرونا منفی شده و ضرر داده‌اند؛ بازار بورس تهران در هفته‌های گذشته روند رو به رشد خود را ادامه داده و امروز شاخص کل این بازار برای نخستین بار در تاریخ از مرز یک میلیون واحد عبور کرد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید