Performancing Metrics

ساختمان‌های اقدام ملی عمر ۷۰ ساله دارند | اتاق خبر
کد خبر: 443254
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1399 - 19:57
معاون بنیاد مسکن:
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ساختمان هایی که به تناسب با آیین نامه ۲۸۰۰ احداث می شوند باید زلزله ای حدود ۷ و نیم ریشتر را پاسخ گو باشند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، جواد حق شناس در گفتگویی اظهار داشت: از مجموع پروژه اقدام ملی حدود ۱۳۸ هزار واحد مربوط به پروژه‌هایی است که بنیاد مسکن باید در شهرهای کوچک و برخی از شهرهای بزرگ – توافق شده – باید به انجام برساند.

وی افزود: ۶۰ هزار قطعه زمین به استعداد ۶۰ هزار واحد مسکونی در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: امسال قرار شده که غیر از ۴۰۰ هزار واحد مربوط به اقدام ملی، ۳۰۰ هزار واحدِ در ارتباط با دستگاه‌های مختلف به قرار داد برسند.

وی با بیان این که ما در بنیاد مسکن سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی را احداث می‌کنیم، عنوان کرد: بنیاد مسکن به طور متوسط در هر سال ۸۰ هزار واحد مسکونی واقع در مناطق سانحه دیده را بازسازی می‌کند.

حق شناس با اشاره به این که ما در داخل کشور خدمات فنی و مهندسی خوبی داریم، تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت خوب دانشگاه‌ها و دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته‌های فنی و مهندسی امکان خوبی را در حوزه احداث مسکن در کشور فراهم کرده است.

وی با اشاره به منابع مالی پروژه اقدام ملی، توضیح داد: در حال حاضر هر واحد اقدام ملی با متوسط هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان احداث می‌شود.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به آئین نامه ۲۸۰۰، اظهار داشت: ساختمان‌هایی که به تناسب با این آئین نامه احداث می‌شوند باید زلزله‌ای حدود ۷ و نیم ریشتر را پاسخ گو باشند. ساختمان‌های اقدام ملی عمر ۷۰ ساله دارند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید