Performancing Metrics

۱.۵ میلیون آمریکایی این هفته درخواست حمایت از بیکاری ثبت کردند | اتاق خبر
کد خبر: 444285
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1399 - 15:17
تداوم موج بیکاری در آمریکا
گزارش هفتگی وزارت کار آمریکا نشان می‌دهد ۱.۵۰۸ میلیون آمریکایی دیگر درخواست حمایت از بیکاری خود را در هفته منتهی به ۱۳ ژوئن به ثبت رسانده‌اند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، گزارش هفتگی وزارت کار آمریکا نشان می‌دهد ۱.۵۰۸ میلیون آمریکایی دیگر درخواست حمایت از بیکاری خود را در هفته منتهی به ۱۳ ژوئن به ثبت رسانده‌اند.

هر چند این مقدار اندکی از تعداد بیکاران هفته قبل که ۱.۵۴۲ میلیون نفر بود کمتر است. پس از ثبت رکورد ۶.۸۶۷ میلیون درخواست حمایت از بیکاری در ۱۱ هفته گذشته (اواخر مارس) تعداد بیکاران روند کاهشی داشته است. با این حال همین تعداد بیکاری هفتگی همچنان دو برابر رکورد مربوط به بحران اقتصادی قبلی در سال‌های ۲۰۰۷-۲۰۰۹ است.

استیون بلیتز، اقتصاددان تی‌اس لمبارد در نیویورک، می‌گوید: مردم می‌گوید روند بیکاری رو به کاهش است اما برای اقتصادی که در حال بازگشایی است، این مقدار عظیمی به حساب می‌آید.

او ادامه داد: اقتصاد آمریکا در حال از دست دادن کارگران است و این ربطی به تأثیر اولیه پاندمی و بسته شدن اقتصاد و شرکت‌ها ندارد بلکه نشان می‌دهد صنایع زیادی در این دوره آسیب دیده‌اند و در حال سقوط هستند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید