Performancing Metrics

مراقب سوءاستفاده از تقاضا برای لوازم حفاظتی کرونا باشید | اتاق خبر
کد خبر: 445264
تاریخ انتشار: 18 تیر 1399 - 18:31
هشدار نهاد سازمان ملل متحد
طبق گزارش سازمان ملل متحد، تقاضای کشورها برای خرید تجهیزات حفاظت فردی در دوران پاندمی ویروس کرونا فرصتی را برای گروه‌های مجرم ایجاد کرده که تجهیزات بدون استاندارد را وارد بازار می‌کنند و احتمالا به زودی به سمت داروها می روند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) در گزارشی اعلام کرد مجرمان خود را با شرایط فعلی بحران شیوع ویروس کرونا به سرعت وفق داده‌اند و حتی در برخی از موارد دست به کلاهبرداری زده‌اند که طی آن اصلا هیچ تجهیزات حفاظتی در کار نبوده است.

کووید ۱۹ عامل قاچاق بی سابقه تجهیزات حفاظت فردی در سطح جهانی شده است و شواهدی از قاچاق لوازم غیراستاندارد و عرضه محصولات پزشکی تقلبی وجود دارد که البته به گستردگی عرضه لوازم حفاظت فردی نیست.

این نهاد سازمان ملل متحد در خصوص عرضه لوازم حفاظت فردی از سوی گروه‌های مجرم نمونه خاصی ذکر نکرد اما اعلام کرد آرژانتین در حال تحقیق از سازمانی است که در حال تولید غیرمجاز ماسک و سایر لوازم حفاظت فردی برای توزیع است و همچنین به یک گزارش رسانه‌ای اشاره کرد که بر اساس آن، ماسک‌های پزشکی تقلبی در ترکیه تولید می شوند.

طبق گزارش UNODC، ترندهای منطقه‌ای توقیف قابل توجه تجهیزات حفاظت فردی اکثرا غیراستاندارد و ماسک‌ها و کیت‌های تست کووید ۱۹ تقلبی را نشان می دهند که عمدتا در مناطق آسیا، اروپا و آمریکا که بالاترین شمار تلفات و ابتلا به ویروس کرونا را دارند، مشاهده شده است.

بر اساس گزارش رویترز، UNODC درباره قضیه کلاهبرداری‌های که طی آنها لوازمی عرضه نشد، توضیح داد که مقامات بهداشتی آلمان در مارس با دو شرکت فروش در سوییس و آلمان برای تامین محموله ماسک به ارزش ۱۵ میلیون یورو (۱۷ میلیون دلار) از طریق یک وب سایت تماس گرفتند که به نظر می‌رسد متعلق به یک شرکت معتبر در اسپانیاست اما در واقع جعلی بود.

این نهاد خواستار همکاری بیشتر برای پر کردن شکاف در زمینه مقررات و نظارت شد و هشدار داد زمانی که دارو و واکسنی برای درمان کووید ۱۹ تولید شود، احتمالا کلاهبرداریها از بخش لوازم حفاظت فردی به سوی داروهای درمانی می روند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید