Performancing Metrics

اعمال نقطه نظرات صادرکنندگان در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات | اتاق خبر
کد خبر: 445609
تاریخ انتشار: 25 تیر 1399 - 20:29
معاون وزیر صمت عنوان کرد:
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران توجه به دغدغه‌های صادرکنندگان و شفافیت در دستورالعمل‌ها را راهبرد اصلی در توسعه صادرات غیرنفتی دانست.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، حمید زادبوم در نشست هم‌اندیشی با نمایندگان بخش‌های مختلف وزارت صنعت، معدن و تجارت که با موضوع راهکارهای تسریع و تسهیل ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان برگزار شد، از توجه به دغدغه‌های صادرکنندگان و شفافیت در دستورالعمل‌ها، به عنوان راهبرد اصلی در توسعه صادرات غیرنفتی نام برد.

وی اظهار داشت: راهبرد اصلی وزارت صمت براساس دیدگاه‌های ریاست جمهوری و سرپرست این وزارتخانه، سیاستگذاری در عرضه و تقاضای ارز حاصل از صادرات غیرنفتی است که همکاری تمامی دستگاه‌های متولی و اثرگذار بر تجارت خارجی کشور را می‌طلبد.

زادبوم با اشاره به بسته بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۹۹، استفاده از نظرات متخصصان و کارشناسان حوزه تجارت خارجی را ارزشمند توصیف کرد و افزود: جلسات متعددی نیز با صادرکنندگان برای اخذ نقطه‌نظرات آنان در این خصوص برگزار شد که سازمان توسعه تجارت ایران در تلاش است با بررسی کارشناسی دیدگاه‌های صادرکنندگان راهکارهایی جهت بازگشت ارز حاصل از صادرات ارائه نماید.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پایان خواستار یکپارچگی سامانه‌های مرتبط با تجارت خارجی در جهت ارائه اطلاعات دقیق شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید