Performancing Metrics

قیمت‌ها در بازار فولاد متعادل شده است | اتاق خبر
کد خبر: 447427
تاریخ انتشار: 24 آذر 1399 - 18:30
رزم‌حسینی
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با اجرایی شدن شیوه‌نامه فولاد، از دو هفته پیش تاکنون قیمت فولاد و محصولات فولادی در کشور متعادل شده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان مجلس در این جلسه از وزارت صنعت انتظار داشتند که در اجرای این شیوه‌نامه نظارت بیشتر و قطعیت به خرج دهد. سیاست کلی وزارتخانه و دولت نیز این بوده که محصولات فولادی به‌طور کامل در بورس عرضه شود و از آنجایی که با مازاد تولید در کشور مواجه‌ایم، قیمت‌ها به‌تدریج متعادل خواهد شد.

رزم‌حسینی ادامه‌داد: برخی نمایندگان نیز در حوزه‌های انتخابی خود با مشکلاتی در معادن مواجه بودند که جوب قانع کننده‌ای به آنان دادیم و دیگر نمایندگانی که قانع نشدند نیز مقرر شد معاونان وزارت صنعت با بازدید میدانی از نزدیک به رفع مشکلات بپردازند.

دولت با ابلاغ شیوه‌نامه ساماندهی بازار فولاد به دنبال عدالت در توزیع مواد اولیه و بهبود وضعیت تولید در زنجیره تولیدات صنعتی از جمله صنایع فلزی است.

پیش‌تر خداداد غریب‌پور،‌ رئیس پیشین هیات عامل ایمیدرو  گفته بود براساس شیوه‌نامه جدید، دولت قبول کرده که قیمت بر مبنای رقابت در بورس کالا کشف و تعیین شود و بدین ترتیب، روند قیمت‌گذاری کاملا رقابتی خواهد شد.

ایران اکنون دهمین فولاد ساز جهان محسوب می‌شود، پیش‌بینی شده تا پایان امسال میزان تولید فولاد دست‌کم به ۳۰ میلیون تن برسد. انتظار می‌رود در افق ۱۴۰۴ هم به ظرفیت ۵۵ میلیون تن دست یابیم که اکنون نزدیک به ۴۰ میلیون تن است.

 
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید