Performancing Metrics

عبور مصرف روزانه برق از مرز ۵۴ هزار مگاوات | اتاق خبر
کد خبر: 448247
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1400 - 20:02
میزان مصرف برق کشور در روز نخست خردادماه درحالی به رقم ۵۴ هزار و ۴۴۸ مگاوات رسید که این میزان مصرف درسال‌های قبل در روزهای گرم‌ تابستان ثبت می‌شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، روند افزایشی مصرف برق از فروردین ماه امسال کلید خورد و در تمام روزهای اردیبهشت هم ادامه یافت. میزان مصرف در نخستین روز خردادماه نیز رکوردی کم سابقه از خود برجای گذاشت.

بررسی تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می‌دهد ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه دیروز درحالی مصرف برق از مرز ۵۴ هزار مگاوات گذشته و به ۵۴ هزار و ۴۴۸ مگاوات رسید که پارسال و در همین بازه زمانی ۴۴ هزار و ۵۳۸ مگاوات برق مصرف شد که رشد بیش از ۹ هزار مگاوات یافته است.

این میزان مصرف درحالی اتفاق افتاده که ذخیره نیروگاه‌ها در روز گذشته صفر بوده است و ۲۰۲ مگاوات برق از محل انرژی‌های تجدید پذیر تامین شده بود.

روز گذشته میزان مصرف برق در بخش صنایع با کاهش همراه بود به طوری که این بخش ۴ هزار و ۶۲۸ مگاوات برق مصرف کرد.

روند مصرف برق در روزگذشته درحالی افزایشی بود که بنا بر اعلام «مصطفی رجبی مشهدی» سخنگوی صنعت برق مراکز مجاز استخراج رمز ارز دستگاه های خود را با هدف کمک به پیک بار شبکه خاموش کرده بودند.

روز گذشته در تهران و تعدادی از شهرهای کشور، قطع برق رخ داد و پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده با مصارفی بسیار بیشتر روبرو خواهیم شد که همین امر موجب اعمال خاموشی های برنامه‌ریزی شده خواهد شد.

در این میان کاهش بارش ها، بر تولید برق آبی در تابستان موثر بوده و باعث شده تا با وجود افزایش مصرف، تولید کاهش داشته باشد.

 
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید