Performancing Metrics

بررسی راه‌های افزایش همکاری گمرکی ایران و ارمنستان | اتاق خبر
کد خبر: 448269
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1400 - 15:04
رئیس گمرک ایران مطرح کرد
رئیس گمرک ایران و رئیس کمیته درآمدهای دولتی جمهوری ارمنستان دیدار و درباره راه‌های افزایش همکاری‌ها گفت‌وگو کردند.

 

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر،رئیس گمرک ایران و رئیس کمیته درآمدهای دولتی جمهوری ارمنستان دیدار و درباره راه‌های افزایش همکاری‌ها گفت‌وگو کردند.

مهدی میراشرفی، رئیس گمرک ایران هدف از سفر ادوارد هوهانیسیان رئیس کمیته‌ درآمدهاهای دولتی جمهوری ارمنستان به ایران را بررسی روند اجرای موافقت نامه‌ها و تفاهم نامه‌های قبلی بین ایران و ارمنستان خواند و گفت: برخی موانع همکاری‌های گمرکی و تبادل داده‌ها و تسهیل تجارت در این نشست مطرح و قرار شد با تشکیل کمیته‌های کاری به جمع بندی برسیم که ان شاء الله موافقتنامه‌های قبلی را اجرایی کنیم.

وی افزود: اجرای توافقنامه‌های ایران و ارمنستان می‌تواند به شدت در افزایش حجم مبادلات بین دو کشور در بحث ترانزیت کالا و بحث مبارزه و پیشگیری از قاچاق کالا مؤثر باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در نشست مشترک امروز، مباحثی در خصوص گمرکات متقابل، دروازه مشترک تجاری بین گمرک ایران و جمهوری ارمنستان و همچنین برخی مشکلات فعالان اقتصادی مطرح شد، اظهار داشت: امیدواریم ضمن اجرایی کردن توافق‌های قبلی، بتوانیم همکاری‌های گمرکی و تجاری را ارتقا دهیم.

به گفته این مقام مسئول اگر عضویت ایران در اوراسیا نهایی شود، ارمنستان به عنوان دروازه ورود ایران به اوراسیا، کمک بسزایی به افزایش مبادلات ایران و اوراسیا و کاهش مدت زمان ترخیص و هزینه‌ها و مبادلات داده‌ها داشته باشد.

ادوارد هوهانیسیان، رئیس کمیته درآمدهای دولتی جمهوری ارمنستان هم با اشاره به اینکه مبادلات کالایی و تجاری بین دو کشور رشد داشته است، توضیح داد: یکی از اهداف این سفر و نشست‌ها توسعه بیشتر همکاری‌های مشترک و ایجاد تسهیلاتی برای افزایش حمل و نقل‌ها کالا بین دو کشور است.

وی با بیان اینکه نهادهای گمرکی جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان دارای تاریخ و سابقه بسیار طولانی هستند، افزود: سال‌های متوالی توافقنامه‌ها و اسناد همکاری زیادی با هدف توسعه همکاری مشترک دو کشور امضا شده است که اجرای آن‌ها می‌تواند مبادلات تجاری دو کشور را بیشتر افزایش دهد.

 
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید