Performancing Metrics

پبچ و رولپلاک نما چیست | اتاق خبر
کد خبر: 449288
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1400 - 10:25
شاید شما اطلاعات دقیقی از موجودیت  این رشته کاری نداشته باشید یا شاید هم در مواقع مختلف دیده اید که کارگرانی از پشت بام یک ساختمان با طناب آویزان می‌شوند و روی سنگ نمای ساختمان دریل کاری می کنند و یک کارهایی انجام میدهند.

به گزارش اتاق خبر، این کار یک شغل تمام وقت است که نام آن پیچ و رولپلاک نما یا سفت کاری نمای ساختمان می‌گویند. جالب است بدانید که این شغل و رشته بیشتر از هر کجای جهان در ایران کار می‌شود و طرفداران خاص خود را دارد.

یعنی اگر شما معادل کلمه پیچ و رولپلاک نما را به انگلیسی یا هر زبان دیگری سرچ کنید مشابه نتیجه‌ای که در جستجوهای فارسی مشاهده خواهید کرد را در آنها نخواهید دید. همانطور که گفتم نکته جالب این شغل این است که بیشتر از همه در ایران به آن پرداخته می شود و در کشورهای دیگر به این شدت جدی گرفته نمی‌شود. شاید بتوان دلیل آن را فرسایش و از بین رفتن مصالح پشت سنگ نمای ساختمان دانست.

چه می شود که سنگ نمای ساختمان شل میشود؟

به مرور زمان با وزش باد و باران و دیگر عوامل  فرسایش گر شاهد این موضوع هستیم که سنگ نمای ساختمان کم‌کم مقاومت خود را از دست می‌دهد و از مصالح پشت خود جدا می شود و یا اینکه شل می‌شود. در اینجور مواقع معمولاً متوسل می شوند به پیچ و رولپلاک کاری سنگ نمای ساختمان.

اگر سنگ نمای ساختمان ماهم شل شد باید چه کنیم؟

خیلی ساده است مجموعه های زیادی در این رشته در ایران کار می کند اگر شما در تهران یا کرج هستید می توانید از خدمات پیچ و رولپلاک نما در مجموعه‌هایی چون iranlotus.com و sazehlux.com و امثال آنها این خدمات را سفارش دهید.

آنها به سرعت کارشناسان خود را به محل شما اعزام می کنند و شما را در جریان قیمت خدمات خود می گذارند و شما پس از تصمیم‌گیری می‌توانید کار سفت کردن سنگ نمای ساختمان خود را به آنها بسپارید.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید