Performancing Metrics

شغل‌های پرخطر همچنان مجاز به فعالیت نیستند | اتاق خبر
کد خبر: 449591
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1400 - 18:48
اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای از اعمال محدودیت برای ۷ شغل خبر داد و فعالیت سایر مشاغل را مشروط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلامانع اعلام کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: همچنان 7 شغل پرخطر مجاز به فعالیت نبوده و سایر مشاغل مشروط بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

اتاق اصناف طی اطلاعیه‌ای ضمن قدردانی از تدبیر و همکاری مدیران تشکل‌های صنفی و تمامی اصناف در سراسر کشور در اجرای اعمال محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی واحدهای صنفی طی شش روز مورد نظر، بر لزوم هوشیاری بیشتر اصناف در رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرده و به اطلاع می‌رساند از یکشنبه مورخ 31 مرداد 1400 تمامی مشاغل به استثنای ۷ گروه ذیل مجاز به فعالیت هستند، بنابراین شایسته است تمامی اتاق‌ها و اتحادیه‌های صنفی اهتمام جدی‌تری نسبت به نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و بازرسی از واحدهای صنفی داشته باشند.

لیست ۷ گروه مشاغل پرخطر که تا اطلاع ثانوی مجاز به فعالیت نیستند عبارتند از:

١ –رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها، به صورت پذیرایی در فضای بسته (ولی به صورت بیرون بر می‌توانند فعالیت کنند)

٢ -تالارهای پذیرایی

٣ -سالن‌های سینما و تئاتر

٤ –پاساژها و بازارهای سربسته به استثنا پاساژهای تخصصی نظیر لاستیک، قطعات یدکی، آهن‌آلات، کامپیوتر (پاساژهای عمومی نظیر پوشاک، کیف، کفش و موبایل همچنان مجاز به فعالیت نیستند)

٥ -استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدن سازی

٦ -شهربازی و باغ وحش‌ها

٧ -نمایشگاه‌های عمومی و تخصصی

 
 
نظرات