Performancing Metrics

میلگرد استیل چیست و چه کاربردی دارد؟ | اتاق خبر
کد خبر: 450024
تاریخ انتشار: 29 شهریور 1400 - 19:00
میلگرد استنلس استیل از بهترین نوع محصولات فولادی به حساب می آید و غالبا در محیط های مرطوب از آن استفاده می شود.

میلگرد استنلس استیل از بهترین نوع محصولات فولادی به حساب می آید و غالبا در محیط های مرطوب از آن استفاده می شود. این نوع میلگرد در برابر اکسیداسیون به خوبی مقاوم است و خاصیت ضد زنگی خوبی  نیز دارد. میلگرد  های استیل بر پایه ی خواص مغناطیسی آن ها دسته بندی می شوند و شامل:میلگرد استیل بگیر، استیل نگیر و استیل نسوز هستند که در صنایع مختلفی همچون صنایع نفت، صنایع غذایی، پتروشیمی، تاسیسات درونی ساختمان و ... به کار گرفته می شوند. در زیر توضیح مختصری از انواع میلگرد استیل را خواهیم داد:

میلگرد استیل

 

میلگرد استیل بگیر:

میلگرد استیل بگیر که میلگردهای 400 نیز نامیده می شوند، شامل سه دسته گرید 410، 420 و 430 می باشند. این سه دسته هر کدام ویژگی های مخصوصی داشته که باعث شده گرید های متفاوتی را داشته باشند. میلگردهای گرید 410 از نظر سختی و استحکام بسیار خوب و مقاوم اند. این در حالی است که در برابر خوردگی و زنگ زدگی چندان مقاوم نیستند. میلگرد استیل گرید 420  برعکس گرید 410 در برابر خوردگی مقاومت خوبی دارد.گرید استیل 430 بسیار شفاف و براق است و از آن در دکوراسیون بناها استفاده می کنند.

میلگرد استیل نگیر:

میلگرد استیل نگیر یا همان دسته از استیلی که در گروه استیل 300 قرار دارد، دارای ویژگی های بسیار خاص و مناسبی هستند که  آن ها را برای صنعت ساخت و ساز ساختمان بسیار بهینه کرده است. این نوع از استیل ها خاصیت مغناطیسی خوبی ندارند و به همین دلیل اصطلاحا به آنها استیل نگیر می گویند.  از طرف دیگر استیل نگیر سختی خوبی نداشته، و در برابر حرارات نیز مقاومت خوبی ندارند.  استیل های نگیر شامل میلگردهای استیل 304، 316 و 321 است و در بین این سه نوع میلگرد،  میلگرد استیل 304 از مقاومت نسبتا خوبی در برابر خوردگی برخوردار است، این در حالی است که میلگرد استیل 316 بیشتر در محیط های دریایی به کار رفته و میلگرد استیل 321 به دلیل قابلیت جوش پذیری خوبی که دارد در صنعت جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد. تنها راه تشخیص میلگردهای بگیر از میلگردهای نگیر استفاده از یک آهنربا است. در صورتی که میلگرد استیل به آهن ربا بچسبد این میلگرد از نوع بگیر یا استیل نوع 400 خواهد بود و اگر این میلگرد به آهنربا نچسبد از نوع استیل نگیر یا استیل 300 خواهد بود. پس در هنگام خرید می توانید از یک آهنربا کمک بگیرید.

 

میلگرد استیل

میلگرد استیل نسوز

میلگرد استیل نسوز همانطور که از اسمش پیداست، در برابر گرما و حرارت مقاومت بالایی دارد. و شامل میلگردهای استیل 309 و 310 می باشد. از این نوع میلگرد استیل در صنایع مختلفی از جمله صنایع غذایی به عنوان همزن، در صنعت  تولیدات گاز، نفت، پتروشیمی، در مخزن های تصفیه فاضلاب و ... استفاده می گردد.

 

ورق استیل 430:

این نوع ورق استیل یکی از پرکاربردترین و منحصر به فردترین انواع استنلس استیل ها است. با 16 درصد کروم ساختار فریتی ( شبکه  BBC ) دارند. علاوه بر عنصر کروم در ساختار خود عناصری چون منگنز، کربن، فسفر، نیکل و ... دارد. ورق استیل 430 به خوبی شکل پذیر است. خاصیت کششی آن مانند انواع کم کربن استیل ها است. مقاومت آن در برابر خوردگی بسیار بالا است. برای ساخت سینک های ظرفشویی، هود آشپزخانه، تجهیزات رستوران ها و سلف ها، سقف و ... استفاده می شود. توجه داشته باشید که قیمت ورق استیل و پروفیل استیل به نوع استیل آن بستگی دارد و اینکه چه گریدی دارد.

 

ورق استیل 430

 

مقاومت به خوردگی ورق استیل 304 چگونه است؟

ورق استیل 304 در محیط ها و شرایط اتمسفری و شیمیایی متفاوت، مقاومت به خوردگی خوبی از خود نشان می دهد. از همین رو در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نساجی، مواد غذایی و ... به وفور از آن استفاده می شود.

 

مقاومت به اکسیداسیون در ورق استیل 304 چگونه است؟

این نوع ورق استیل می تواند تا 925 درجه سانتیگراد دمای یکنواخت را تحمل کند، حال اگر حرارت به صورت متناوب باشد حداکثر تا دمای 870 درجه سانتیگراد را تحمل خواهد کرد. 

مقاومت ورق استیل 304 در برابر  حرارت چگونه است؟

چون ساختار این نوع ورق ها آستنیتی است قابلیت سخت کاری ندارند، اما می توان بر روی آن ها عملیات آنیل و تنش زدایی انجام داد.

 

کاربرد لوله استیل دکوراتیو :

لوله استیل دکوراتیو که از پرفروش ترین لوله استیل در مقایسه با لوله های ساده کربنی رنگ روشن و براق تری دارند. پس این امر موجب شده است که استفاده از این نوع لوله ها برای صنایع دکوراتیو بسیار جذاب باشد. از این نوع استیل برای ساخت محصولاتی که بیشتر در معرض دید هستند، مثلا در دکوراسیون داخلی استفاده می گردد.

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید