Performancing Metrics

گفت‌وگوی پوتین و شولتس درخصوص اوکراین | اتاق خبر
کد خبر: 451867
تاریخ انتشار: 18 اسفند 1400 - 21:25
کاخ ریاست‌جمهوری روسیه از گفت‌وگو رئیس‌جمهوری این کشور با صدراعظم آلمان درخصوص اوکراین خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی کاخ کرملین روز چهارشنبه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور و اولاف شولتس، صدراعظم آلمان درخصوص گزینه‌های سیاسی و تلاش‌های دیپلماتیک ازجمله برگزاری سومین دور مذاکرات میان اوکراین و روسیه گفت‌وگویی تلفنی داشتند.

کاخ کرملین اعلام کرد: در این گفت‌وگو توجه خاصی به جوانب بشردوستانه پیرامون شرایط اوکراین و جمهوری‌های دونباس معطوف شد. درخصوص تحولات عملیات نظامی ویژه جهت حفاظت از دونباس و تلاش‌های دیپلماتیک و سیاسی ‌علی‌الخصوص دور سوم مذاکرات میان هیئت‌های روسیه و نمایندگان کی‌یف گفت‌وگوهایی انجام گرفت.

در ادامه بیانیه آمده است: پوتین فرایندهای سامان‌دهی کریدورهای بشردوستانه در اوکراین و تلاش‌های نظامیان ملی‌گرا برای ممانعت از خروج امن مردم از این کشور را به اطلاع شولتس رساند.

پوتین همچنین گفت که هدف از این عملیات نظامی محافظت از مردمی است که به مدت هشت سال متحمل حملاتی از سوی رژیم اوکراین بوده‌اند.

به گفته رئیس‌جمهوری روسیه اوکراین باید از شر نازیسم خلاص شود و تمام جنایتکاران مسئول کشتار مردم در منطقه دونباس باید مشخص شوند.

پوتین همچنین تاکید کرد که روسیه قصد اشغال اوکراین را ندارد.

در ساعات اولیه صبح پنج‌شنبه ۲۴ فوریه، روسیه پس از درخواست کمک جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک برای دفاع از خود در برابر حملات شدید نیروهای اوکراینی، عملیات نظامی ویژه‌ای را در اوکراین آغاز کرد.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید