Performancing Metrics

انگلیس: هزینه گاز روسیه را به روبل پرداخت نمی‌کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 451950
تاریخ انتشار: 11 فروردین 1401 - 12:34
سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد که این کشور با وجود درخواست مسکو، هزینه گاز روسیه را به روبل پرداخت نخواهد کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از راشاتودی، سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس روز چهارشنبه اعلام کرد که این کشور با وجود درخواست مسکو، هزینه گاز روسیه را به روبل پرداخت نخواهد کرد.

وی افزود که لندن با شرکت‌های انگلیسی که ممکن است نگران این موضوع یا تأثیر آن بر صنایع و تولیدکنندگان در سراسر اروپا باشند، در ارتباط است.

این بیانیه در حالی منتشر می‌شود که کرملین روز چهارشنبه اعلام کرد تمام حامل‌های انرژی و کالا‌های صادراتی روسیه به زودی به روبل قیمت گذاری می‌شوند.

سخنگوی جانسون در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرد که کواسی کوارتنگ، وزیر بازرگانی انگلیس طی هماهنگی با همتایان خود در دیگر کشور‌ها به صراحت اعلام کرده‌اند که آن‌ها هزینه گاز روسیه را به روبل پرداخت نخواهند کرد.

وی افزود: (وزارت بازرگانی انگلیس) آشکارا با هر کسب‌وکار بریتانیایی که ممکن است نگران این موضوع باشد، در تماس است.

بر خلاف سایر کشور‌های اروپایی، انگلیس کمتر به تامین گاز روسیه وابسته است. روسیه تنها حدود ۵ درصد از واردات گاز بریتانیا را تامین می‌کند. با این حال، افزایش قیمت انرژی بر اقتصاد این کشور نیز تأثیر گذاشته است.

بر اساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس، ۵۱ درصد از بریتانیایی‌ها در حال حاضر به دلیل افزایش هزینه حامل‌های انرژی، کمتر برای کالا‌های غیرضروری هزینه می‌کنند، ۳۴ درصد در مصرف گاز و برق در خانه صرفه جویی می‌کنند، در حالی که ۳۱ درصد کمتر برای مواد غذایی و کالا‌های ضروری هزینه می‌کنند.

تسنیم

 
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید