Performancing Metrics

وزیر اقتصاد؛ هوشمندسازی یارانه آرد نان در ۱۰ استان اجرا می شود | اتاق خبر
کد خبر: 452421
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1401 - 00:59
وزیر امور اقتصادی و دارایی از اجرای آزمایشی طرح هوشمندسازی توزیع یارانه آرد در ۱۰ استان کشور خبر داد و گفت: تلاش می کنیم با احصا و شناسایی نقاط ضعف این طرح آن را در کل کشور اجرا کنیم.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سید احسان خاندوزی که به اردبیل سفر کرده است بعد از شرکت در جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان اردبیل در پاسخ به سوالی در خصوص اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اظهار کرد: رییس جمهور برای کنترل قیمت‌ها به ستاد تنظیم بازار دستور داده که قیمت اقلامی که تهیه مواد اولیه آن هیچ ارتباطی با ارز وارداتی ندارد و کالاهایی که ارتباطی به طرح توزیع یارانه‌ها ندارد،نظارت و کنترل شود.

وی با بیان اینکه طی چند روز آینده مصوبه نهایی ستاد تنظیم بازار توسط وزیر صمت رسما ابلاغ خواهد شد، گفت: امیدوارم با ابلاغ این مصوبه و اجرای دقیق و نظارت مستمر به بازار شاهد آرامش و اعتماد فعالان اقتصادی باشیم.

اجرای طرح هوشمند سازی یارانه آرد در ۱۰استان کشور

عضو کابینه دولت سیزدهم همچنین در خصوص آخرین تحولات مرتبط با طرح هوشمند سازی یارانه آرد اظهار کرد: با توجه به اینکه نان جزو کالاهای راهبردی است، لازم بود پیش از اینکه طرح هوشمندسازی یارانه آرد در کل کشور اجرا شود، ابتدا به صورت آزمایشی در برخی استان‌ها اجرا شود تا نقاط ضعف طرح احصا و استخراج گردد چرا که دولت معتقد است در تهیه نان بعنوان قوت غالب مردم مخاطره و ریسک جدیدی ایجاد نشود.

 وی ادامه داد: اجرای این طرح به صورت آزمایشی در برخی از استان‌ها کلید خورد و هم اکنون در بیش از ۱۰ استان کشور طرح هوشمندسازی یارانه آرد اجرا می شود و با تکمیل دوره آزمایشی تلاش می‌شود این طرح و رفع نقاط ضعف و نواقص احتمالی این طرح با حداکثر کارایی و حداقل مشکل در تمامی استان‌های کشور اجرا شود.

 چهار دستگاه اقتصادی مشغول تهیه زیرساخت‌های فنی اجرای طرح کالابرگ هستند

خاندوزی همچنین درباره آخرین اقدامات مرتبط با کالابرگ هم گفت: بانک مرکزی، وزارت صنعت معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی مشغول ایجاد یک زیرساخت فنی برای اجرای طرح کالابرگ هستند که بعد از آماده شدن زیر ساخت‌های لازم نحوه اجرای این طرح به صورت کامل و شفاف به اطلاع مردم رسیده و اجرایی خواهد شد.

باید برای تامین مالی طرح‌های راهبردی استان اردبیل جدیت بیشتری شود

خاندوزی همچنین درباره سفر خود به استان اردبیل هم گفت:با توجه به لزوم پیگیری مصوبات سفر رییس جمهور به استان اردبیل و سفر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به این استان، بنده به نمایندگی از ستاد اقتصادی دولت به اردبیل سفر کردم و جلسه خوبی با استاندار و نمایندگان و مدیران استان داشتم با در جلسه فعالان اقتصادی شورای اقتصادی استان هم شرکت خواهم کرد.

 وی اضافه کرد: این سفر به هدف تسریع در به ثمر نشستن مصوبات سفره استانی رییس جمهور محترم بویژه در حوزه‌های مرتبط به وزارت امور اقتصادی و دارایی صورت گرفته است.

 وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین با تاکید بر لزوم تامین مالی طرحهای راهبردی استان اردبیل اظهار کرد: باید در تامین مالی طرح‌های بزرگ و راهبردی استان اردبیل جدیت بیشتری شود تا طرحهای مهم و راهبردی مانند راه آهن در موعد مقرر و قانونی به سرانجام برسد.

خاندوزی گفت: در مورد استفاده از پروژه‌هایی که مشمول تبصره ۱۸ قانون بودجه هستند، مباحث خوبی مطرح شد و برخی موانع وجود داشت که قرار شد با همکاری بیشتر شبکه بانکی استان این پروژه‌ها به سرانجام برسد و از صد درصد ظرفیت قانونی سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱  در به ثمر رساندن این طرح‌ها استان استفاده شود.

وی با اشاره به خلاء هایی که در حوزه  ترانزیت تجارت و گمرک استان وجود دارد، گفت: برای استقرار دستگاه ایکس ری در گمرک بیله سوار سالهاست که وعده داده می شد امروز مقرر شد که این دستگاه در کمترین زمان ممکن خریداری و در این گمرک نصب گردد تا علاوه بر سرعت بخشی به خروج  و ورود کالا، دقت و کیفیت هم افزایش یافته وجلو قاچاق و مفاسد احتمالی گرفته شده و روابط تجاری ایران و جمهوری آذربایجان بهبود و ارتقا یابد.

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی به همراه معاونین و جمعی از اعضای کمیسیون اقتصادی امروز وارد استان شده است .

نظرات
ADS
ADS
پربازدید