Performancing Metrics

انتقاد امارات از تلاش برای افزایش تولید نفت | اتاق خبر
کد خبر: 452433
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1401 - 01:40
وزیر انرژی امارات از تلاش های اوپک پلاس برای افزایش تولید نفت انتقاد کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  بازار، وزیر انرژی امارات از تلاش‌های اوپک پلاس برای افزایش تولید نفت خبر داد. این گزارش می افزاید سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات، از تلاش تولید کنندگان نفت در گروه اوپک پلاس برای افزایش تولید انتقاد کرد و این اقدام را عاملی ناامید کننده دانست.

وزیر انرژی امارات چهارشنبه در کنفرانس انرژی در اردن گفت: تولید این گروه در حال حاضر حدود ۲.۶ میلیون بشکه در روز کمتر از هدف تعیین شده است. المزروعی افزود: بر اساس گزارش ماه گذشته، شاهد پایبندی گروه اوپک پلاس به موضوع کاهش تولید بودیم و پایبندی بیش از ۲۰۰ درصد بود. نکته قابل توجه این است که رعایت بیش از ۱۰۰ درصد به این معنی است که این کشور کمتر از آنچه که قرار است تولید کند، تولید می‌کند و اوپک پلاس به دنبال برداشتن تدریجی محدودیت‌های تولید است.

پس از توافق اوپک پلاس که افزایش تولید ۶۴۸ هزار بشکه در روز را پیش بینی می‌کند، عاصم جهاد، سخنگوی وزارت نفت عراق در مصاحبه با خبرگزاری رسمی عراق (واع) از افزایش تولید نفت این کشور خبر داد. ائتلاف اوپک پلاس از افزایش حجم تولید نفت طی ماه‌های ژوئیه و اوت آینده به میزان ۶۴۸ هزار بشکه در روز با هدف تامین تقاضای فزاینده نفت خام در سطح جهان خبر داده است. عاصم جهاد گفت: باید توجه داشت که بین میزان صادرات و سهمیه‌های تعیین شده توسط اوپک پلاس تفاوت وجود دارد، زیرا این توافق مربوط به تولید است نه صادرات. وی افزود: افزایش تولید پس از توافق اوپک پلاس به میزان ۷۱ هزار بشکه در روز خواهد بود که با این حجم، تولید کل عراق تا ماه ژوئیه آینده به ۴ میلیون و ۵۸۰ هزار بشکه خواهد رسید.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید