به گزارش  اتاق خبر به نقل از فارس، محمد کلامی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با هیات سرمایه‌گذاران چینی با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در استان، اظهار کرد: شرایط و زمینه‌های سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران خارجی در استان فراهم است و استانداری آذربایجان شرقی آماده هرگونه همکاری با آنهاست.

وی، با اشاره به قابلیت‌های آذربایجان شرقی در حوزه‌های مختلف، گفت: وجود منطقه آزاد و ویژه اقتصادی در استان شرایط خوبی را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: یکی از ظرفیت‌های مهم استان دسترسی به زیرساخت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی است که این مزیت مهم امکان برقرای ارتباط با کشورهای حوزه اوراسیا و قفقاز را فراهم ساخته است.

وی گفت: در چارچوب قرارداد و تفاهم‌نامه جمهوری اسلامی ایران با چین، حضور سرمایه‌گذاران چینی فرصت مناسبی برای توسعه اقتصادی استان است و از این همکاری‌ها استقبال می‌کنیم.

سرپرست هیأت سرمایه‌گذار چینی نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در تبریز، گفت: ما در حوزه ساخت‌وساز، حمل‌ونقل جاده‌ای و ریلی، بهره‌برداری از معادن آهن و مس و احداث تصفیه‌خانه توانمندی‌ بالایی داریم و آماده همکاری با آذربایجان شرقی در زمینه‌های مختلف هستیم.

فانگ ین خواستار اعلام پروژه‌های اولویت‌دار استان برای بررسی امکان سرمایه‌گذاری و تعیین نقشه راه همکاری با آذربایجان شرقی شد.