Performancing Metrics

فصل نو همکاری‌های ایران و تاجیکستان در حوزه انرژی | اتاق خبر
کد خبر: 452903
تاریخ انتشار: 6 تیر 1401 - 00:22
فصل نو همکاری‌های ایران و تاجیکستان در حوزه انرژی در دیدار معاون وزیر نفت با هیاتی از تاجیکستان بر توسعه همکارهای اقتصادی دو کشور تأکید شد.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از بازار در دیدار معاون وزیر نفت با هیاتی از تاجیکستان بر توسعه همکارهای اقتصادی دو کشور تأکید شد.

به گزارش بازار، در ادامه مسیر احیای دیپلماسی انرژی ایران احمد اسدزاده، معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت با هیاتی از تاجیکستان به ریاست بختیار شریفی، قائم مقام وزیر صنعت و فناوری‌های نو تاجیکستان دیدار و گفتگو کرد.

این هیئت تاجیکستانی به منظور پیگیری و اجرای مفاد تفاهم‌نامه‌ها و توافق‌ها از جمله اکتشاف و بهره‌برداری از میدان‌های نفت و گاز آن کشور و ارائه خدمات فنی و مهندسی و همکاری‌های آموزشی به تهران سفر کرده اند. دوطرف دراین دیدار بر توسعه همکاری در حوزه‌های مختلف به ویژه انرژی نو تاکید کردند.

پیرو سفر خرداد امسال رئیس‌جمهوری تاجیکستان به تهران، تفاهم‌نامه همکاری‌های انرژی بین وزیر نفت و وزیر انرژی و ذخایر آب تاجیکستان امضا شد، این تفاهم‌نامه نخستین سند همکاری‌های دو کشور در زمینه صنعت نفت به شمار می‌آید که می‌تواند فصلی نو از همکاری‌های دو کشور در حوزه انرژی آغاز کند.

همچنین در این سفر ۱۷ سند همکاری در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، حمل‌ونقل، سرمایه‌گذاری، فناوری‌های نو، محیط زیست، ورزشی، انرژی، قضایی، آموزشی، تحقیقاتی و گردشگری در حضورسید ابراهیم رئیسی وامام علی رحمان به امضا رسیده بود.

 

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید