Performancing Metrics

رسانه عبری: روبل روسیه رو به بهبود و غرب بسیار درمانده است | اتاق خبر
کد خبر: 453080
تاریخ انتشار: 12 تیر 1401 - 10:55
گزارش شبکه تلویزیونی کان رژیم صهیونیستی حاکی است با وجود تحریم‌های سنگین غرب بر اقتصاد روسیه، واحد پول این کشور روند رو به بهبود خود را ادامه می‌هد و غرب در برابر روس بسیار درمانده شده است.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی اسرائیلی «کان» گزارشی از میزان تاثیر روسیه از هزاران تحریم غرب علیه این کشور منتشر کرد.

پایگاه خبری این شبکه تلویزیونی به نقل از «ایتمار مئیری» نویسنده صهیونیست در مقاله‌ای آورده است: خرس را تکان دهید (خرس، نماد روسیه است) آیا واقعاً تحریم‌های غرب بر اقتصاد روسیه تأثیر گذاشته است؟‌

وی گفت: درگیری در اوکراین منجر به اقدامات بی سابقه جامعه بین المللی علیه روسیه در جبهه اقتصادی شده است، هزاران تحریم علیه این کشور اعمال شده است، شرکت‌های بزرگ از روسیه خارج شده‌اند و حتی روسیه از سیستم تسویه حساب‌های بین المللی منزوی شده است، اما آیا این جنگ اقتصادی غرب علیه روسیه  به این کشور که همچنان به فروش گاز و نفت خود ادامه می‌دهد و کسب سود می‌کند،  آسیب می‌رساند.

در ادامه مقاله آمده است: چهار ماه پس از جنگ در اوکراین، می توان واقعیت جدیدی را در روسیه که ده‌ها تحریم اقتصادی را متحمل شده است، مشاهده کرد.

برندهای غول پیکری نظیر مک دونالد، نایک و ایکئا روسیه را ترک کرده‌اند؛ اما به نظر می‌رسد حداقل در حال حاضر جنگ اقتصادی غرب در دستیابی به هدف خود با دشواری‌هایی روبروست.

وی ادامه داد: روبل به روند بهبود خود ادامه داده و به بالاترین سطح خود در  هفت سال گذشته در برابر دلار رسیده است و نرخ بیکاری در روسیه پایین است و در ماه گذشته تنها  چهار درصد ثبت شده است. نرخ بهره به ارقام معقول بازگشته است. کمبود مواد غذایی وجود ندارد و هیچ نشانه‌ای از وحشت عمومی  هم در این کشور وجود ندارد.

نویسنده صهیونیست به نقل  از «الکس کومن» از کالج آکادمیک در تل آویو-یافا نیز آورده است: غرب بسیار درمانده است... شما هیچ کسی را مصمم به ضربه زدن به روسیه نمی‌بینید.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید