Performancing Metrics

اروپا تا چند ماه دیگر باید منتظر اقتصاد جنگی باشد | اتاق خبر
کد خبر: 453825
تاریخ انتشار: 7 مرداد 1401 - 21:15
نخست‌وزیر مجارستان بار دیگر با تأکید بر ناکارآمدی تحریم‌ها علیه روسیه به مقامات اروپا هشدار داد: اگر این سیاست تغییر نکند، تا چند ماه دیگر با اقتصاد جنگی و ریاضتی در کل قاره روبرو خواهند شد.

+

به گزارش اتاق خبر به نقل از  خبرگزاری مهر«ویکتور اوربان»، نخست‌وزیر مجارستان اعلام کرد اگر اتحادیه اروپا سیاست‌های تحریمی‌اش علیه روسیه را بازبینی نکند، تا قبل از ماه اکتبر با جنگ اقتصادی روبرو خواهد شد.

وی دراین‌باره افزود: راهبردی که ما به عنوان پایه و شالوده رفتار خود استفاده می‌کنیم، تضعیف شده، شکست خورده و دیگر وجود خارجی ندارد. اگر بروکسل این راهبرد را تغییر ندهد، ما تا قبل از ماه اکتبر باید منتظر اقتصاد نظامی در سراسر اروپا باشیم.

نخست‌وزیر مجارستان با بیان اینکه تحریم‌ها و ارسال تسلیحات نظامی به اوکراین، کارایی ندارد گفت: نمی‌توان آتش را با شعله‌افکن خاموش کرد. راهبرد بازبینی‌شده باید متمرکز بر گفت‌وگوهای صلح بین روسیه و آمریکا باشد، زیرا واشنگتن یکی از کلیدی‌ترین حامیان مالی بحران اوکراین است.

با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای غربی برای جلوگیری از پیشروی ارتش روسیه، ارتش اوکراین را با انواع تسلیحات پیشرفته تجهیز کردند. مقامات دولت روسیه می‌گویند یکی از عوامل اصلی که باعث شده دولت اوکراین به پای میز مذاکره نیاید، ارسال مداوم تجهیزات نظامی آمریکا و غرب به این کشور است و مقامات کی‌یف تصور می‌کنند تا در میدان جنگ پیروز نشوند، برای حل این بحران به گفت‌وگوهای صلح تن نخواهند داد.

«دیمیتری کولِبا»، وزیر خارجه اوکراین اواخر تیرماه اعلام کرد: کی‌یف تنها زمانی آماده گفتگو با مسکو خواهد شد که قبل از آن ارتش روسیه را در میدان شکست داده باشد. «ماریا زاخاراوا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به این اظهارات آقای کولِبا گفت: اوکراین خواهان صلح نیست و تحت دیکته و فشار واشنگتن، گفتگو با مسکو را رد می‌کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید